Skip to content

Vaikų odontologija

Gydymą atliekame ir su sedacija bei ar bendrine nejautra. Visą informaciją rasite ČIA

Vaikų odontologė

Atlikti darbai

KAIP IŠVENGTI VIZITO PAS VAIKŲ ODONTOLOGĄ?

Sakykime, Jūs labai kruopščiai valote vaiko dantis iki jam sukaks 7 metai. Valote kiekvieną vakarą ir po pusryčių. Neduodate užkandžiauti saldumynų ir prieš naktį neduodate saldžių gėrimų. Tarkime Jums puikiai sekasi tačiau ties penktais metais, vieną naktį, Jūsų vaikas atbėga pas Jus į lovą verkdamas ir sako, jog jam labai skauda dantuką. Žinoma bandote nuraminti vaiką visą naktį ir ryte stengiatės prisiskambinti pas odontologą, tačiau viskas užimta savaitę į priekį. Tuomet važiuojate į valstybinę skubios pagalbos įstaigą. Ten, tikriausiai maloniai atsako, jog gali uždėti vaistų, tačiau gydymo atlikti negali ir reikia laukti vizito pas vaikų odontologą. Tuomet, per netyčia, pavyksta surasti atsilaisvinusią vietą po trijų dienų.
Išvakarėse vaikui vėl pradeda smarkiai skaudėti dantuką. Naktis bemiegė. Iš pat ryto, skubate į odontologijos kliniką ir tai bus Jūsų vaiko pirmas vizitas pas gydytojus baltais chalatais, su kaukėmis ir nesimatančiomis šypsenomis. Vaikų odontologė pakviečia Jūsų vaiką į kabinetą, vaikas nerimauja, tačiau noriai sėdasi į kėdę, nes jam prižadėjo žaisliuką, jeigu gražiai išsėdės. Paprašo išsižioti, tačiau vaikas spyriojasi ir pradeda raitytis kėdėje. Mama su tėčiu bando raminti, įkalbėti vaiką. Pastangos davė vaisių, tačiau vaikas pabuvo išsižiojęs 3 sekundes ir pradėjo smarkiai sukioti galvą į šalis. Tuomet vaikų gydytojo asistentė švelniai prilaikė galvą, kad gydytojas galėtų tęsti apžiūrą. Vaikui tai sukėlė dar didesnį nepasitikėjimą ir jis pradėjo lipti iš kėdės. Tuomet tėveliai, bendromis jėgomis pabandė sulaikyti belipantį vaiką, kad būtų galima apžiūrėti burną. Vaiką pavyko dar pražiodyti 10 sekundžių. Odontologė labai greitai nustatė skausmo šaltinį – tai galinis dantukas, kurio nematoma pusė yra taip smarkiai pažeista karieso, kad reikalingas danties šalinimas. Tą akimirką visų pasauliai sustojo. Visi suprato, jog vaikui, kuris taip priešinasi apžiūrai, išgulėti danties šalinimo operaciją yra neįmanoma. Lieka vienintelis kelias- vaiko sedacija, pilnas užmigdymas.
vaiku odontologija

Ar to nori tėvai? Ar to nori pats vaikas? Niekas nebekelia tokių klausimų, nes išeičių kitų nėra, nors šalinimą galima būtų drąsiai atlikti su vietine nejautra, nuskausminant tik aplinkui dantį.

PIRMAS VIZITAS PAS VAIKŲ ODONTOLOGĄ

Vaikų dantų gydymas ir opi ir sudėtinga procedūra tiek vaikui tiek tėvams. Gydymo galima išvengti, tik reguliariai vaikštant pas vaikų odontologą.

Jeigu norėtumėte išvengti tokios istorijos, kaip skaitėte viršuje – susipažinimas su gydytoju odontologu turėtų įvykti jau po pirmųjų pieninių dantų išdygimo. Tai greičiausiai nebus gydymas – tai bus tik apžiūra ir susipažinimas su odontologo kėde, aplinka ir savo vaikų odontologe.

vaiku odontologija klinikoje

 

Kad vizitas būtų malonus ir vaikui liktų geras įspūdis, vaikų odontologas visuomet stengiasi šnekėti ramiai, būti malonus ir jautrus vaiko norams, nesukelti jokio skausmo apžiūros metu ir ilgai neužtrukti. Labai smagu būna, jeigu į apžiūrą atvyksta sesė ar brolis, tuomet apsilankymas tampa linksmesnis ir nebūna laiko net pagalvoti apie kažkokius nemalonius pojūčius. Dažnai, po vizito, vaikas būna apdovanojamas žaisliuku, už ištvermę.
Pirmas vizitas pas odontologą yra pats svarbiausias, todėl didelį vaidmenį atlieka ne tik gydytojas, bet ir tėveliai. Nepaisant to, kaip vaikų gydytoja stengsis vaiką nuraminti ar jam viską papasakoti – jeigu vaikas į kliniką atvyko už bausmę („jeigu nesivalysi dantų ir vešime tave pas gydytoja,o tada tai skaudės!“) arba namuose visą laiką girdėjo „tau tikrai neskaudės“, tuomet vizitas bus nemalonus ir pirminis vaiko nusiteikimas bus priešiškas arba baimingas. Namuose, prieš vizitą, tėveliai neturėtų šnekėti apie skausmą (arba ne-skausmą) pas gydytoją odontologą. Vaikas juk eina tik apžiūrai arba dantukų valymui – viskas daug paprasčiau 🙂

KAS YRA GERAS VAIKŲ ODONTOLOGAS?

Geras vaikų odontologas niekada negąsdina ir beaugina vaiko. Patirtys odontologo kėdėje nulemia tolimesnį tiek vaiko tiek kaip suaugusiojo požiūrį į odontologus ir bendrą burnos priežiūrą. Nepaisant to, ar tai yra pirmasis vizitas ar kelintas, vaikų odontologas visuomet būna atidus, švelnus ir paisantis tiek vaiko tiek tėvelių pageidavimų. Žinoma, gydymo klausimais reikia pasitikėti specialistu ir nesistengti „padėti“ gydytojui atlikti savo darbo. Geras specialistas niekada vaikui neužsimins apie skausmą ir nebandys priversti vaiko kažką daryti per gąsdinimo prizmę. Jeigu sunku su vaiku rasti kalbą, arba jis yra įsibaiminęs ir neprisileidžia, tuomet visuomet yra išeitis – vaikų dantų gydymas su sedacija. Niekada nereiktų bijoti šio pasirinkimo, nes burnos ir dantų ligos gali kur kas labiau pakenkti nei vaiko dantų gydymas pilnoje nejautroje.
Vaiku dantu profilaktine apziura

KAIP PRIŽIŪRĖTI VAIKŲ DANTIS?

Vaikų dantų priežiūra prasideda nuo pirmo pieninio dantuko. 

Mitas, jog negalima naudoti dantų pastos su fluoru. Mitas, jog negalima valyti dantų su šepetėliu.
Vaikiškose dantų pastose yra labai mažai fluoro, o jį nurijus – organizmas puikiai absorbuoja ir neįvyksta liaudyje paplitęs mitinis „apsinuodijimas“. Dienos fluoro norma suaugusiam žmogui yra apie 0.5mg, o vaikui 1.4mg (miligramai). Jo dažniausiai pakankamai gauname iš geriamo vandens. Kenksminga fluoro dozė mažam vaikui yra apie 1-2g (gramai), t. y. reikėtų suvalgyti apie 30 pastos tūbelių. Tokį kiekį sunku įsivaizduoti praryjant vienu kartu. Tad vaikams būtinai naudokite pastą su fluoru kuri turi ne mažesnę nei 500ppm koncentraciją. Reiktų nepamiršti, jog vaikai nuo dviejų metų, jau gali puikiai patys išspjauti pastą. Po dantų valymo reiktų truputį praskalauti burną, tačiau nepersistengti, nes likusi dalis pastos burnoje puikiai apsaugo dantukus miego metu.

DANTŲ SILANTAI – KAS TAI?

Dažnai tėveliams kyla klausimas: „kada reikia dėti dantų silantus vaikams?“.

Mitas, jog dantų silantai kenkia dantims.

 Priešingai – tik išdygę nuolatiniai dantukai būna labai pažeidžiami dėl porėto emalio, kuris mineralizuojasi per 1-2 metus. Tad silantais padengti pirmuosius krūminius dantis rekomenduojama tik jiems išdygus, t. y. kai vaikui sueina 5-7 metai.
Dantų silantai vaikams nėra naujovė (plačiau naudojami pasaulyje virš 50metų) ir yra atlikta daug tyrimų kurie patvirtina jų naudą. Net praėjus 8 metams po dantų silantavimo, dantų ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja 80-90%.
Nuolatiniai dantukai turi mažas vageles, kuriose kaupiasi apnašos ir maisto likučiai. Nepaisant to kaip gerai tėveliai išvalo vaikams dantis, dėl jauno danties anatomijos, maistas gali užsilikti vagelėse ir atsiranda terpė plisti kariesui. Tad tik išdygus pirmiesiems krūminiams dantims reiktų atvykti pas vaikų odontologą, kuris apžiūrėtų dantų būklę, išvalytų prisikaupusius nešvarumus ir uždėtų silantus. Silantai dedami tik įsitikinus, kad vagalės yra švarios ir jose neliko nešvarumų, kurie būdami po silantu galėtų gadinti dantuką.

dantu silantai
Silantais padengus vaikų dantis, galima tikėtis jog jie nenusitrins apie metus. Vėliau galima atnaujinti, tačiau dažniausiai nusitrina tik paviršiuje esanti medžiaga, o pačiose vagelėse ji gali likti ir dar apie devynis metus! Pirmuosius krūminius dantis dengiame silantais tik jiems išdygus, ties 5-7 vaiko metais, o išdygus antrai eilei krūminiu – ties 11-13 vaiko metais. Dantų silantai vaikams sustiprina apsauginę danties funkciją kol jie pilnai mineralizuosi ir patys iš savęs bus atsparūs kariesui. Silantuotų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo įprastos burnos higienos – valymas dantų šepetėliu du kartus per dieną, bei priežiūra su dantų siūlu bei vieno danties šepetėliu ar burnos irigatoriumi.

AR REIKIA SAUGOTI PIENINIUS DANTIS?

Ne, jeigu norite, kad išdygtų pažeisti nuolatiniai dantys. Sugedus pieniniams dantims, atsiradus šaknų uždegimui, pūlinys pažeidžia apačioje esančius nuolatinius dantis ir pastarieji išdygsta nesveiki.

Tiek pieniniai, tiek nuolatiniai dantys formuojasi vaikui dar negimus. Nuolatiniai dantys formuojasi žandikaulyje, iškarto po pieniniais dantukais, tad jų sąlytis neišvengiamas. Sugedęs ar pažeistas pieninis dantukas kenkia nuolatinio vystymuisi ir dygimui. Ypač pavojinga, jeigu nutinka trauma, kurios metu pieniniai dantys yra dislokuojami – tuomet skubiai reikia kreiptis pas vaikų odontologą, kad šis patikrintų ar nėra pažeisti nuolatiniai dantys, jų kryptis. Kartais reikia skubiai šalinti pieninį dantį, jeigu jis yra per daug pakrypęs ar sulindęs į vidų, norint išsaugoti nuolatinį dantį.


Vienu metu vaikas turi 48 dantis. Kuomet yra išdygę pieniniai dantukai, jau žandikauliuose yra susiformavę ir nuolatiniai dantys, t. y. 20 pieninių ir 28 nuolatiniai.

Registruokitės ir

 klauskite ČIA

AR VAIKUI KENKIA SEDACIJA?

 

Dažnos vaikų dantų ligos reikalauja rimto gydymo – gręžimo, plombavimo, šalinimo ar net nuolatinių dantų protezavimo vyresniame amžiuje. Niekada nebūna tinkamas metas gydyti dantis ir dažniausiai gydymą reikia atlikti tuomet kai nutinka trauma arba kariesas išplinta ir pradeda skaudėti. Bet kuriuo atveju – tokios patirtys nesuteikia vaikui pasitikėjimo būnant kabinete su odontologu. Tokiai atvejais padeda vaikų dantų gydymas su nejautra – su sedacija.
Vaikų dantų gydymas su sedacija yra visiškai nepavojinga ir įprasta procedūra. Vyresnio amžiaus žmonės ar turintiems širdies ligų pilna sedacija retais atvejais gali turėti neigiamų pasekmių (trumpalaikės atminties sutrikimas, širdies darbo sutrikimas), tačiau vaikams ši tikimybė yra beveik lygi nuliui. Žinoma, vaikai kurie serga sunkiomis ligomis, turi alergiją anestetikams ar smarkiai karščiuoja – sedacija taikoma tik išskirtiniais atvejais.
Kartu su vaikų odontologu kabinete būna ir anesteziologas, kuris prižiūri vaiko būklę gydymo metu. Vaiko gyvybiniai parametrai yra visuomet stebimi monitoriuje, o šalia būna paruoštas deguonies aparatas, jeigu vaikas pradėtu sunkiai kvėpuoti. Po gydymo, vaikas prabunda per maždaug 10minučių, o pilnai namo paleidžiamas po valandos. Valandą trunka pilnas atsigavimas, kurio metu gydytojai būna šalia, pasiruošę suteikti bet kokią pagalbą.

Visą informaciją apie sedaciją ar bendrinę nejautrą rasite ČIA

Vaikų dantų gydymas kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Vaikų dantų gydymas išsimokėtinai -ne bėda, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Vaikų odontologas Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Vaikų dantų gydymas atsiliepimai