Skip to content

Dantų plombavimas (terapija)

Plombavimą atlieka

Atlikti darbai

3000 šypsenų

Ar prisijungsite prie laimingųjų rato? Apžiūrėkite atliktus DARBUS ir susipažinkite su mūsų KOMANDA!

Dantų ėduonis – priežastys

Dantų ėduonis yra tokia pati dažna liga kaip sloga ar peršalimas. Paprastai tai nutinka vaikams ir jaunuoliams , tačiau tai gali paveikti kiekvieną. Dantų ėduonis yra dažna priežastis, kodėl tenka šalinti dantis.

Burnoje egzistuoja labai daug bakterijų. Šios bakterijos keičia maisto produktus, ypač cukrų ir krakmolą, į rūgštis. Bakterijos, rūgštis, maisto gabalėliai ir seilių derinys burnoje formuojasi į lipnią medžiaga, vadinama apnašomis. Apnašos prilimpa prie dantų,  virš dantenų linijos ar dantų vagelėse.

Apnašos, kurios nėra pašalintos nuo dantų, sukaulėja ir virsta akmenimis. Dantų akmenys dirgina dantenas, sukelia gingivitą ir periodontitą.

Apnašos pradeda kauptis ant dantų 20 minučių po valgio. Jei jos nebus pašalintos, prasidės danties emalio nykimas.

Apnašose esančios rūgštys pažeidžia dantų emalį, taip atsiranda ertmės dantyse. Neapdorota ertmė gali sukelti danties infekciją, vadinamą danties abscesu. Laiku nesustabdytas danties nykimas taip pat sunaikina danties vidų. Tam reikia daugiau gydymo ar galimai danties pašalinimo.

Angliavandeniai (cukrūs ir krakmolai) padidina dantų ėduonies riziką. Lipnūs maisto produktai yra labiau kenksmingi , nes jie lieka ant dantų. Dažnai užkandžiaujant, Jūsų dantys ilgai liečiasi su maistu, taip ilgiau rūgštys veikia danties emalį ir jam kenkia.

Simptomai

Kartais gali ir nebūti jokių simptomų, bet kai jie pasireiškia tai būna:

  • Dantų skausmas ar skausmas, ypač po saldaus ar karšto ar šalto maisto ir gėrimų

  • Matomos duobutės, ertmės ar skylės ant dantų

Daugumą ertmių odontologas pastebi reguliaraus patikrinimo metu kuri gali būti atlikta klinikoje “Vilniaus implantologijos NAMAI”.

Apžiūrint dantis, pastebima jog danties paviršius yra suminkštėjęs arba atliekama rentgeno (RO) nuotrauka, taip pamatoma kurios dantų ertmės yra paplitusios.

Gydymas

Gydymas gali padėti išvengti danties pažeidimų, dėl kurių atsiranda ertmės.

Gydymai:

  • Plombavimas

  • Karūnėlės uždėjimas 

  • Šaknies kanalų gydymas (endodontija)

Kada kreiptis į medicinos specialistą?

Gydydami, išsaugosite savo dantis. Kuo ankščiau pradėsite, tuo didesnė tikimybė, jog ėduonis bus sustabdytas ir liksite su sveikais dantimis.
Svarbiausia yra reguliariai lankytis pas savo odontologą, tačiau jeigu pajutote skausmą – nedelsiant paskirkite vizitą, nes dažnai gali skausmas praeiti, tačiau priežastys nedingsta. O dar blogiau – kuomet nejutote jokio skausmo, tačiau ėduonis prasiskverbė iki danties šaknų ir paprastas terapnis gydymas nebepadės.

Jei per pastaruosius 6 mėnesius nesilankėte pas savo odontologą – patartina užsirašyti profilaktiniam patikrinimui.

Prevencija

Reguliari burnos higiena yra būtina siekiant išvengti dantų ėduonies. Tai apima reguliarų profesionalų apnašų valymą (kas 6 mėnesius), valymasis dantų šepetuku mažiausiai du kartus per dieną ir siūlu bent kasdien.

Rentgeno nuotraukos gali būti daromos kasmet, taip bus aptiktas ertmės plitimas burnos srityse.

Jeigu valgote lipnų, tąsų ir saldų maistą – geriausia jį valgyti pagrindinio valgio metu, o ne kaip užkandžius. Jei įmanoma, praskalaukite burną ir vandeniu, suvalgę tokius maisto produktus.

Apribokite užkandžiavimą, nes jis sukuria pastovią rūgšties terpę burnoje. Venkite saldžių gėrimų, čiulpiamų ar ilgai nesukramtomų saldainių.

Dantų vagelių silantavimas: gali užkirsti kelią susidaryti ir plisti dantų ėduoniui. Silantai tai plona plastiko pavidalo danga uždedama ant danties kramtomojo paviršiaus. Tai apsaugo nuo apnašų kaupimosi danties vagelėse.

Dantų plombavimas kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų plombavimas gali būti sudėti atliktas, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų plombavimas Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Dantų plombavimas atsiliepimai