Skip to content

SEDACIJA IR NEJAUTRA

Anesteziją atlieka

Nejautra vaikams

Vaikas gali nebijoti odontologų, gali nebijoti adatėlės bakstelėjimo, vaikas gali labai norėti eiti pas savo vaikų gydytoją, tačiau ne visi vaikai gali išbūti ramiai odontologinėje kėdėje daugiau nei 30 min. Žinoma, kuo vyresnis vaikas, tuo ilgiau gali būti ramiai, tačiau gydymo procesas reikalauja kruopštumo ir atidumo, tad kiekvienas vaiko judesys gali pakenkti gydymui.

Todėl, ypač sudėtingesnėms procedūroms rekomenduojame vaiką gydyti su bendrine arba kaukine nejautra. Daugelis gali painioti su sedacija, tačiau intraveninė sedacija taikoma tik suaugusiems pacientams. Mažiesiems pacientams anesteziologas klinikoje taiko nejautrą kurios metu vaikas užmiega pilnai, tik priklausomai nuo procedūros – arba apie 30min arba apie 2 valandas.

Privalumai

Trūkumai

Kada naudoti?

Premedikacija (peroralinė sedacija)

  • Beveik jokios rizikos
  • Nedidelė kaina

  • Dažnai nepavyksta sedacija
  • Nepavykus įvyksta paradoksinė reakcija
  • Trunka iki 30 min.
  • Negalima prailginti eigoje
  • Vaikas nemiega, todėl gali judėti


  • Trumpoms procedūroms, kuomet reikia sugydyti vieną ar du dantis, bet neverta daryti užmigdymo


Kaukinė nejautra

  • Vaikas miega
  • Kontroliuojama trukmė
  • Vaikas greitai prabunda
  • Nėra komplikacijų tikimybės 


  • Tunka iki 20 min.


  • Trumpoms procedūroms: vieno danties pašalinimui; pasaitėlio korekcijoms


Bendrinė nejautra

  • Vaikas miega
  • Galima kontroliuoti miego laiką eigoje
  • Atliekamos ilgos ir sudėtingos procedūros


  • Didesnė rizika
  • Ilgai bunda vaikas

  • Ilgoms procedūroms: sugydomi daugiau nei vienas dantis; šalinama daugiaus nei vienas dantis


Premedikacija (peroralinė arba intraoralinė sedacija)


Vaikui duodama išgerti vaistų sumaišytų su sirupu, nuo kurių jis apsnūsta, pasidaro vangus, nebejaučia baimės, skausmo ir leidžiasi gydomas. Procedūra tinkama, kuomet reikia sugydyti vieną ar du dantis.
Didžiausias šios procedūros trūkumas, kad ne visada suveikia ir dažnai gali įvykti paradoksinė reakcija – vaikas priešinasi, bando neužsnūsti, juda kėdėje, tampa irzlus, neprognozuojamas. Tokiu atveju gydymas negali vykti ir tėvai su vaiku turi grįžti namo.

vaiku odontologija klinikoje

Kaukinė nejautra

Kaukinė nejautra, tai ypač trumpoms procedūroms ir trumpo poveikio vaiko užmigdymas. Tai padeda atlikti gydymą, kuomet nėra galimybės vaikui suleisti vietinio anestetiko (nuskausminti tik sritį burnoje aplink dantį) arba vaikas labai bijo odontologo arba vaikui sunku išbūti ramiam.
Kaukine nejautra kaina laimi prieš bendrinę nejautrą vaikams, tačiau tinkama tik procedūroms kurios trunka ne ilgiau 20-30 minučių, t. y. vieno danties šalinimas, ar pasaitėlio korekcija lazeriu.
Prieš kaukinę nejautrą, vaikas pakvėpuoja per kaukę ir procedūros metu nebūna įvedamas kateteris. Pati procedūra yra visiškai nepavojinga ir po jos vaikas greitai atsigauna. Žinoma sergant ūmia infekcija, karščiuojant, turint alergiją benzodiazepinams ar sergant centrinės nervų sistemos ligomis – ši procedūra gali būti pavojinga.

Bendrinė nejautra

Jeigu Jūsų vaikui reikalingas daugiau nei 4 dantų gydymas, šaknų sugydymas, dantų šalinimas – tėveliai dažnai apsisprendžia pasinaudoti bendrine nejautra ir užmigdyti vaiką. Dar kartais vadinama bendroji anestezija arba bendroji narkozė.
Vaiku dantų gydymas su bendrine nejautra dažniausiai apie dvi valandas, tačiau tai priklauso nuo procedūros, todėl gali užtrukti net ir tris valandas.
Vaiką užmigdoma pasitelkiant anestetiku. Narkozės metu vaikas miega ir nieko nejaučia, o jo kvėpavimo takai yra apsaugoti specialiu intubaciniu vamzdeliu. Po procedūros, anestetikų tiekimas yra sustabdomas ir vaikas prabunda.

Kaip pasiruošti kaukinės ar bendrinės nejautros procedūrai?

Prieš procedūra negalima valgyti 6 valandas ir gerti skysčių 2 valandas. Siūloma likus daugiau nei dvejoms valandoms, duoti daugiau gerti vaikui, kad neprarastų skysčių balanso.
Jeigu vaikas vartoja medikamentus – būtinai pranešti apie tai anesteziologei.
Būti apsirengus patogiai ir lengvai, kad būtų galima nesunkiai vaiką nurengti.

Kas atliks anestezijos procedūrą?

Vilniaus implantologijos NAMAI klinikoje dirba licenciją turinti anesteziologė, kuri atliks vaiko nejautrą gydant dantukus bei visos procedūros metus bus šalia ir stebės vaiko būseną. Taip anesteziologė galės kontroliuoti vaiko miegojimo laikotarpį.

Ką vaikas jaučia procedūros metu?

Atliekant dantų gydymą vaikui tiek su kaukine ir bendrine nejautra vaikas nieko nejaučia. Jis ramiai miega.

Kokios yra rizikos?

Jeigu neperspėsite anesteziologės apie nervų sistemos ligas, alergijas ar vaikas bus sergantis – gali įvykti komplikacijos. Jos nebūna mirtinos, tačiau vaikui galės padėti tik greitosios pagalbos arba ligoninės medikai. Todėl tėveliai turi suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie vaiko būklę prieš pradedant procedūrą.

Kaip greitai vaikas prabunda?

Po nejautros vaikas pabunda po 15-20 minučių. Tačiau dar apie valandą reiktų pasilikti klinikoje, specialiai tam pritaikytame kambarėlyje, ir pilnai atsigauti. Kuomet vaikas bus pilnai atsigavęs ir anesteziologė leis – bus galima vykti namo.
Pabudimas po narkozės – kaip jaučiasi vaikas?
Po narkozės pabudęs vaikas gali atrodyti sutrikęs, pasimetęs. Dažnai vaikai apsiverkia, nes nesupranta kas įvyko. Po chirurginių procedūrų gali būti likęs kraujo skonis burnoje, vaikus gali pykinti, taip pat gali jaustis skausmas jeigu buvo darytas dantų šalinimas.
Dažniausiai anesteziologas paskiria vaistų nuo skausmo, tad juos išgerti reikia nelaukiant kuomet vaikui pradės skaudėti.

Kaip elgtis po procedūros?

Pilnai atsigavus klinikoje, galima vykti namo. Iškarto po procedūros galima gerti skysčius, tačiau mažais gurkšniais, nes vaiką gali supykinti.
Po procedūros reiktų vykti tiesiai namo. Nors vaikas gali atrodyti žvalus, tačiau dėl vaistų poveikio gali būti sutrikusi koordinacija, pykinti.
Grįžus namo, galima pradėti ir valgyti, tačiau patartina vartoti lengviau virškinamą maistą. Vaikui reikėtų būti ramiai, neužsiiminėti sportu.

Intraveninė sedacija suaugusiems

Suaugusiems dažniausiai naudojama intraveninė sedacija – (tai nėra bendrinė nejautra) pacientas neužmiega, tik būna atsipalaidavęs, ramus, nejaučia skausmo, nebijo.
Bendrinė nejautra suaugusiems naudojama tik išskirtiniais atvejais, kuomet reikia atlikti ypač sudėtingas ir ilgai trunkančias (virš 4val.) operacijas.

Pagrindinis intraveninės sedacijos privalumas yra trukmės valdymas ir sėkmės garantas. Šis būdas tinka tiek sudėtingoms operacijos, kaip implantacija, dantų šalinimas, sinus liftui, tiek paprastesnėms procedūroms kaip burnos higiena ar balinimas. Sedacijos metu, pacientas būna prijungtas prie pulso monitoriaus, deguonies matuoklio, uždedama kraujospūdžio manžetė ir stebima jo būklė. Esant poreikiui daroma ir elektrokardiograma.

Sedacija yra visiškai nepavojinga, tačiau anesteziologui yra būtina pranešti jeigu sergate nervų sistemos ligomis, peršalote, karščiuojate ar vartojate medikamentus. Taip pat negalima atlikti sedacijos jeigu esate apsvaigęs nuo narkotikų, alkoholio, esate alergiškas anestetikams.

Intraveninė sedacija kaina Vilniuje yra visur panaši ir priklauso nuo trukmės. Dažniausiai už pirma valanda būna brangesnė dėl pasiruošimo, o sekančios valandos kainuoja apie 100€.

Registruokitės ir

 klauskite ČIA

Registracija internetu

Kaip pasiruošti intraveninės sedacijos procedūrai?


Į kliniką turite atvykti su lydinčiu asmeniu, kuris padės atsigavimo laikotarpiu bei grįžti namo. Prieš procedūra negalima valgyti 6 valandas ir gerti skysčių 2 valandas.
Jeigu vartojte medikamentus – būtinai pranešti apie tai anesteziologei.
Būti apsirengus patogiai ir lengvai, kad būtų galima nesunkiai atsiraitoti rankovę ar visai nusirengti viršutinę drabužių dalį.


Kas atliks anestezijos procedūrą?


Vilniaus implantologijos NAMAI klinikoje dirba licenciją turinti anesteziologė, kuri atliks Jūsų nejautrą odontologinės procedūros metu bei visą laiką bus šalia ir stebės Jūsų kūno būseną. Taip anesteziologė galės kontroliuoti sedacijos laikotarpį.


Ką jausiu procedūros metu?


Atliekant dantų gydymą su intravenine sedacija klinikoje Vilniuje Jūs nieko nejausite ir beveik nieko neprisiminsite.


Kokios yra rizikos?


Jeigu neperspėsite anesteziologės apie nervų sistemos ligas, alergijas ar būsite sergantis – gali įvykti komplikacijos. Jos nebūna mirtinos, tačiau tuomet galės padėti tik greitosios pagalbos arba ligoninės medikai. Todėl prieš vizitą turite suteikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie sveikatos būklę dar prieš pradedant procedūrą.


Kaip greitai atsibusiu po sedacijos?


Po nejautros pabusite po 15-20 minučių. Tačiau dar apie valandą reiktų pasilikti klinikoje su lydinčiu asmeniu, specialiai tam pritaikytame kambarėlyje, ir pilnai atsigauti. Kuomet būsite pilnai atsigavęs ir anesteziologė leis – bus galima vykti namo.


Po narkozės – kaip jausiuosi?


Po chirurginių procedūrų gali būti likęs kraujo skonis burnoje, gali pykinti, taip pat gali jaustis skausmas jeigu buvo darytas dantų šalinimas.
Dažniausiai anesteziologas paskiria vaistų nuo skausmo, tad juos išgerti reikia nelaukiant kuomet pradės skaudėti.


Kaip elgtis po procedūros?


Pilnai atsigavus klinikoje, galima vykti namo. Iškarto po procedūros galima gerti skysčius.
Po procedūros reiktų vykti tiesiai namo, nes reikalingas papildomas laikas organizmo atsistatymui. Grįžus namo, galima pradėti ir valgyti, tačiau nesportuoti ar neužsiimti kita sunkia fizine veikla.

Dantų gydymas nejautroje kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų gydymassu sedacija išsimokėtinai -ne bėda, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų gydymas su sedacija Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Vaikų sedacija atsiliepimai