Skip to content

Dantų implantai (implantacija)

Implantavimą atlieka

Viskas apie implantaciją

DĖL KOKIŲ PRIEŽASČIŲ PRARANDAMI DANTYS?

Dantų praradimas – opi ir skaudi tema daugeliui pacientų, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai daro tikrus stebuklus. Dažniausiai dantų netenkama dėl netinkamos burnos priežiūros, buvusių traumų, ar susirgus tokiomis ligomis, kaip periodontitas, pulpitas, cistos. Labai dažnai pasitaiko, kad žmonės dantis praranda paprasčiausiai dėl per mažos dantų higienos namuose. Netekus jų, ilgainiui pasislenka kiti likę dantys, todėl pasikeičia ir veido forma. Žmogus tokiu atveju atrodo senesnis, nei yra iš tiesų, dėl to labai suprastėja jo kasdieninis gyvenimas.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – pasitelkus tinkamą gydymą, pavyzdžiui, dantų implantaciją, Jūs labai greitai ir vėl galėsite džiaugtis gražiais dantimis, kurie atrodys taip pat, kaip natūralūs. Dėka dantų implantų, vis daugiau mūsų pacientų iš odontologo kabineto išeina su gražia šypsena bei labiau pasitikėdami savimi.

DANTŲ IMPLANTAI – KAS TAI?

Dantų implantai – tai danties šaknų pakaitalas, kuomet atsiranda poreikis šalinti nesveiką dantį. Ant implanto yra dedami nauji dantys, vainikėliai, kurių konstrukcija leidžia juos nuimti esant poreikiui arba jie yra cementuojami visam laikui. Dantų implantacija yra vienas pažangiausių metodų, norint atstatyti prarastus dantis.

dantu implantai

KOKIE PAGRINDINIAI IMPLANTŲ PRIVALUMAI?

  • Nepriekaištinga išvaizda – dantų implantai atrodo ir jaučiasi kaip savi dantys. Jie yra sukurti taip, kad apkaulėtų ir susijungtų (osteointegracija) su Jūsų žandikaulio kaulu ir liktų ten visą laiką.

  • Pagerinta kalba – kuomet atkuriama šypsena su nuimamais protezais, jie gali nukristi, klibėti ar kitaip trukdyti kalbėti, todėl implantai leidžia jaustis labai laisvai, kaip su savais dantimis.

  • Komfortas – kuomet implantai dantų pilnai įsitvirtina, nebejaučiamas joks diskomfortas ir galite elgtis lyg su savais dantimis.

  • Lengvesnis valgymas – su nuimamais protezais gali būti sunku valgyti, ypač lipnius ir tąsius produktus. Su danties implantu galėsite pamiršti šias bėdas.

  • Pasitikėjimas savimi – su implantais galėsite drąsiai jaustis visose situacijose ir pasitikėti savimi, nes dantys jausis lyg savi.

  • Lengva burnos higiena – su implantais, kiti Jūsų dantys liks švarūs ir nepaliesti, lyginant su tiltu uždėtu ant sveikų dantų. Todėl likę dantys bus sveiki ir valantis su dantų šepetėliu ar dantų siūlu neliks tarpdančių kuriuose kaupsis apnašos,

  • Patikimumas – atlikus dantų implantaciją, teisingai prižiūrint burnos ertmę, implantai atlaikys daugelį metų ar net visą gyvenimą

  • Kaina – dantų implantai kaina jau yra nusistovėjusi ir panaši išlieka visose klinikose. Bet kuriuo atveju, tai yra nepakeičiama investicija į Jūsų nepriekaištingą šypseną. Mūsų kainoraštį rasite ČIA

KOKIE YRA IMPLANTŲ TIPAI?

Visi dantų implantai yra gaminami iš titano lydinio, kuris pasižymi ypač gera osteointegracija, t.y. gerai apkaulėja ir prigyja. Titanas yra pasirenkamas ne veltui- tai yra vinintėlis metalas kurio organizmas neatmeta. Staumann implantų kainos yra didesnės nei Megagen ar Neodent, tačiau visi didžiųjų implantų gamintojai pagamina itin gerus ir kokybiškus implantus. Didieji gamintojai dažniausiai turi daugiau atlikę ilgalaikių tyrimų su implantų prigyjimu ir išsilaikymų burnoje, todėl Nobel ar Straumann implantai Lietuvoje yra labiausiai pripažįstami ir naudojami gydymui atlikti.

 

KOKS YRA IMPLANTŲ PATIKIMUMAS?

Atlikus dantų implantaciją procedūrą ir teisingai prižiūrint dantis, 98% jog Jūsų implantai tarnaus ilgai ir užtikrintai. Esant geram implanto įsitvirtinimui burnoje ir gerai priežiūrai, implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Visais atvejais, būtina lankytois reguliariai pas gydytoją, altikti burnos higieną ir profilaktinę implantų apžiūrą.

 

KAM GALIMA DĖTI IMPLANTUS?

Dažniausiai, keikvienas, kurio sveikata yra pakankamai stipri, kad perneštų danties rovimą ar operaciją burnoje – gali implantuotis. Pacientai turi turėti pakankamai geras  ir sveikas dantenas bei pakankamai kaulo, kad išlaikytų implantą. Taip pat reikia būti pasiruošus sąžiningai atlikinėti kasdieninę ir reguliarią dantų priežiūrą.

Jeigu pacientas daug rūko, serga cukriniu diabetu, turi širdies ligą ar buvo atlikta chemoterapija – privaloma pasikonsultuoti su gydytojų prieš implantaciją, kad įvertintų individualiai.

Svarbu – nepamirškite informuoti gydytojo apie visas ligas, kuriomis sergate ir vaistus, kuriuos vartojate.

KAS YRA “ALL ON 4”?
 

All on 4” arba “visi ant 4”, yra procedūra, kuomet į Jūsų žandikaulį yra įsriegiami keturi dantų implantai ir ant jų prisukamas pilno žandikaulio protezas. All on 4 kaina skiriasi nuo neprisukamos plokštelės, nes neprisukamai plokštelei nereikia implantų. Tačiau dedant priusukamą protezą galima pasiekti rezultatų, kurie prilygsta Jūsų tikrų dantų funkcijai ir tvirtumui!

Procedūros trukmė vizitais yra tokia pati kaip ir dedant vieną ilmantą ir vainikėlį ant jo. Tačiau “Visi ant 4” pricedūros metu Jums bus susriegti keturi implantai, o jiems prigijus, po trijų – šešių mėnesių bus uždėtas prisukamas protezas. Dantų implantai Vilniuje mūsų klinikoje įsriegiami per maždaug dvi – tris valandas, o protezo pritaikymas gali užtrukti apie valandą. Žinoma eigoje turėsite atvykti apžiūrai, kurios metu chirurgas įvertins ar implantai yra pakankamai prigyję, kad būtų galima juos “apkrauti” protezu.

Bedančių žandikaulių protezavimas | Vilniaus implantologijos NAMAI
IMPLANTACIJA – PROCEDŪRA
 

I. Konsultacija ir įvertinimas

Prieš atlikant implantaciją, reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Konsultacijos metu Jums bus atlikta rentgeno nuotrauka (RO), apžiūrės dantis ir  dantenų būklę bei įvertins kaulo kiekį ir struktūrą.

Priklausomai kokia yra situacija Jūsų burnoje ir kiek esate pasiryžęs laikytis gydytojo nurodymų po implantacijos – bus parinktas tinkamiausias procedūros planas. Kai kuriems pacientams gali tekti atlikti kaulo priauginimo procedūrą, kad pakaktų kaulo implantui įsitvirtinti ir/arba gali būti panaudoti micro-implantai. Kartais klinikoje yra skelbiama dantų implantų akcija, kurios metu galėsite įsigyti mažesne kaina.

Bus sudarytas gydymo planas – suplanuotos reikalingos procedūros, įvertinta gydymo trukmė ir preliminarus apsilankymų kiekis. Taip pat bus aptartos implantacijos išlaidos bei kaina. Tačiau reiktų atminti, jog kaina gydymo eigoje gali nežymiai kisti atsižvelgiant į procedūras, jų trukmę, organizmo reakcijas ir pan. Dantų implantai kaina taip pat skiriasi, nes kai kuriems pacientams ligonių kasos gali iš dalies kompensuoti procedūrą. Dėl galimų nuolaidų visada pasikonsultuokite su mūsų odontologais. 

 

II. Prieš  pat implantaciją

Prieš atliekant implantaciją, būtina pašalinti kitas ligas, tokias kaip dantų ėduonis ar dantenų ligos, nes procedūros efektyvumas labai priklauso nuo burnos būklės.

Jeigu rūkote – gydytojas patartų Jums mesti tai daryti, nes rūkymas daro įtaką implanto prigijimui prie kaulo, dėl ko neprigijus implantui jis gali iškristi ir reikės atlikti procedūrą iš naujo.

Kuomet Jūsų burnos ertmė bus sveika – galima atlikti implantaciją.

 

III. IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA

Vilniaus implantologijos NAMAI pačią implantavimo procedūra atlieka vieno apsilankymo metu. Tačiau po procedūros yra reikalingas osseointegracijos  periodas.

Osseointegracija – tai procesas, kurio metu implantas prieauga prie kaulo ir taip įsitvirtina. Tai gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių. Jeigu šis procesas būna nesėkmingas – implantas neprigyja.

Implantacija gali būti atliekama jau paauglystėje arba tuomet, kai kaulai susiformavę ir nebeauga.

Implantacijos žingsniai:

  • Žandikaulio paruošimas implantacijai: dantų implantai yra pagaminti iš titano, kurie yra įsriegiami į žandiklausio kaulą. Implantas sriegiamas į prieš tai padarytą skylutę kaule, toje vietoje kurioje nebėra danties. Gręžiant yra labai svarbu nepataikyti į alveolių nervo dalį apatiniame žandikaulyje, todėl gydytojas pasitelkia rentgeno (RO) nuotrauką.

  • IMPLANTACIJA: Kuomet padaroma nedidelė skylutė kaule, ji yra platinama iki kol bus pakankamai plati įsriegti implantą. Kuomet įsriegiamas implantas, jis yra uždengiamas dantenomis ir įsukama apsauginė galvutė, kad galėtų viskas sugyti ir prigyti. 

Po 3-6 mėnesių, kuomet implantas pilnai įsitvirtino, yra uždedama atrama, kuri laikys laikiną karūnėlę. Laikinos karūnėlės pagalba dantenos gali sugyti natūralia forma taip, kaip bus uždėjus pastovią karūnėlę. Uždėjus pastovią karūnėlę – procesas pasibaigia.

 

IV. Po implantacijos

Implanto įsitvirtinimas priklauso nuo daugelio faktorių. Tačiau svarbiausias jų – burnos hiegiena. Neprižiūrint burnos kasdieną ir neapsilankius pas odontologą reguliariai patikrai – gali atsirasti infekcija ir uždegimas, dėl ko ir neprigyja implantai. Taip pat rūkymas kenkia gyjimo procesui.

Po procedūros neturėtumėte jausti jokio diskomforto, arba labai minimaliai. Gali būti dantenų paburkimas, kraujavimas valantis su dantų šepetėliu implantacijos vietoje. Galima vartoti nereceptinius nuskausminamuosius jeigu jaučiamas poreikis.

Pirmą savaitę reiktų vengti kieto maisto. Siūlai bus pašalinti pas gydytoją apžiūros metu.  

Gyjimo procesas gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių priklausomai kaip organizmas greitai priima implantą ir kaip gerai atliekate burnos higieną.

Prigiję implantai gali išbūti ir visą gyvenimą.

 

FINANSAVIMAS

Dantų implantai kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų implantai gali būti sudėti išsimokėtinai, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų implantai Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Dantų implantai atsiliepimai 

3000 šypsenų

Ar prisijungsite prie laimingųjų rato? Apžiūrėkite atliktus DARBUS ir susipažinkite su mūsų KOMANDA!