Skip to content

Estetinis plombavimas

Estetinį plombavimą atlieka

Atlikti darbai

Estetinis dantų plombavimas – mažiausiai invazijos reikalaujanti ir greičiausia procedūra siekiant tobulos šypsenos!

 

Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis plombavimas – dažniausiai naudojama minimaliai invazyvi estetinės odontologijos procedūra. Tai toks dantų atkūrimo metodas, kurio metu gyd. odontologas tiesiogiai burnoje atstato trūkstamus ar pažeistus danties audinius. Taip galima atstatyti nudilusius ar nuskilusius, taip pat pakeitusius spalvą bei ėduonies pažeistus dantis. Estetinio plombavimo metu dantims suteikiama gražesnė forma, išlyginamas dantų lankas bei uždaromi per dideli tarpai tarp dantų.

Estetinis plombavimas – vienas pigiausių dantų restauracijos būdų, kai atstatomi pažeisti dantų audiniai bei įprasta jų forma. Po šios procedūros yra ženkliai pagerinamas estetinis dantų vaizdas.

Kaip atliekamas estetinis dantų plombavimas?

Prieš estetinio plombavimo procedūrą būtina atvykti į konsultaciją, kurios metu išsakysite visus savo norus bei lūkesčius. Gydytojas atidžiai apžiūrės visus jūsų dantis, sąkandį ir įvertinęs visas rizikas bei komplikacijas rekomenduos labiausiai jums tinkančius gydymo būdus. Konsultacijos metu taip pat įvertinamas procedūros sudėtingumas, t.y. restauruojamų dantų skaičius, pažeidimų dydis, būsimo plombavimo trukmė bei kaina. Vieno apsilankymo metu dažniausiai restauruojama iki 6 dantų, todėl jau po vieno vizito galima džiaugtis nuostabia šypsena.

Estetinis plombavimas – greita ir visiškai neskausminga procedūra. Estetinio plombavimo metu pašalinamos visos senos, neestetiškos ir nekokybiškos plombos, išvalomi karioziniai audiniai. Saugant išlikusius sveikus danties audinius, gydytojo kabinete per vieną ar kelis vizitus plombinėmis medžiagomis tiesiogiai atstatomi pažeisti dantų audiniai, forma, spalvinės savybės, padėtis lanke. Tam pasitelkiami labai aukštos kokybės, ypač geromis estetinėmis savybėmis pasižymintys šiuolaikiniai kompozitai, kuriai leidžia juvelyriškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio funkcionaliai ir estetiškai atkurti individualią priekinių dantų anatomiją, atkartojant ne tik idealią gamtos sukurtą formą, bet ir skaidrumą, opakiškumą, opalescenciją bei fluorescenciją – tai kritiniai faktoriai, siekiant, kad priekinių dantų restauracijos atrodytų išties estetiškai!

Estetinio krūminių dantų atsatymo metu restauruojamos visos netektos, nukramtytos dantų anatominės struktūros – kauburai, vagelės, atkuriamas prarastas danties vainiko aukštis. Tai saugo dantis nuo nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo mažėjimui, nes taisyklinga dantų anatomija svarbi ne tik grožiui, bet ir kramtymo funkcijai palaikyti.

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas?

 • Estetinis plombavimas rekomenduojamas tiems, kurių dantys yra praradę natūralią išvaizdą, t. y. pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai sudygę ar dėl traumų yra įskilę, nuskilę ir pan. Atsiradę veiksniai gali tapti kramtymo efektyvumo, sukandimo, savaiminio nudilimo, dantų jautrumo problema. Šiais atvejais estetinis dantų plombavimas atstato reikiamą dantų formą, todėl Jūs ir toliau galite mėgautis gyvenimo kokybe.

 • Kai dantys yra pažeisti karieso: įprastas dantų plombavimas neužtikrins tokio gero rezultato, tačiau dantų estetinis plombavimas yra puiki išeitis;

 • Kai norima pakeisti senas, patamsėjusias plombas, ir garantuoti kur kas geresnį estetinį vaizdą;

 • Kai dantys yra pakeitę spalvą ar ant jų atsirado dėmių (nors gana dažnai manoma, kad tokiais atvejais gali pagelbėti dantų balinimas, tačiau tai ne visada yra veiksminga); Vertėtų atminti, jei vis dėlto norite balinti dantis, tai atlikti reikėtų prieš plombavimo procedūrą.

 • Kai dantys yra nusidėvėję, nutrupėję ar nuskilę. Kai nudyla emalis – pati tvirčiausia danties medžiaga, kuri dengia danties kandamuosius kraštus- atsiveria daug minkštesnis audinys – dentinas. Tuomet dilimas paspartėja iki 10kartų, dantys gali tamsėti, skilinėti, atsirasti jautrumas. Todėl nudilusius kandamuosius kraštus yra būtina atstatyti kompozitais, tokiu būdu atkuriant ne tik estetiką, bet ir funkciją.

 • Kai norima pašalinti tarpą tarp dantų (diastemą);

 • Kai norima atstatyti dantis po įvairių traumų;

 • Kai norima pakeisti dantų formą, ilgį;

 • Kai norima apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio sužemėjimo.

Ar estetinis dantų plombavimas yra tinkama procedūra Jums, atsakys gydytojas – odontologas konsultacijos metu.

Kada estetinis plombavimas nerekomenduojamas?

Esant nedideliems defektams estetinis plombavimas yra greitas, estetiškas, dantų audinius tausojantis metodas.

Atstatant endodontiškai gydytus dantis, taip pat esant dideliems vainiko pažeidimams, rekomenduojama rinktis estetinį mikroprotezavimą bemetalės keramikos laminatėmis ar vainikėliais.

Estetinis plombavimas nerekomenduojamas esant išreikštai sąkandžio patologijai – tokiu atveju rekomenduojamas ortodontinis dantų gydymas (tiesinimas kapomis arba breketais), ir tik tada atliekams estetinis plombavimas.

Esant dantų griežimui (bruksizmui), atsiranda rizika estetinių plombų skilinėjimui, tad gali būti rekomenduojama nakties metu užsidėti apsauginę kapą. Esant labai išreikštam dantų griežimui, gydytojas odontologas gali atsisakyti atlikti estetinį plombavimą ir rekomenduoti kitus gydymo būdus.

Kas geriausiai tinka Jums, atsakys gydytojas – odontologas konsultacijos metu.

Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai

 

Estetinio plombavimo privalumai:

 • Estetiška ir natūrali restauracijos išvaizda

 • Nereikalinga technikų laboratorija, tad restauracijai atlikti dažniausiai užtenka vieno vizito

 • Sustiprina pažeistą dantį

 • Išsaugoma daugiau sveikų danties audinių nei protezuojant

 • Kartais gali būti kaip ortodontinio gydymo(dantų tiesinimo breketais) ar protezavimo alternatyva

 • Nuskilusią restauraciją galima lengvai ir greitai pakoreguoti vieno vizito metu

 • Ypač tinka vaikams ir paaugliams, jei nuskyla vienas ar keli dantys.

 • Nedidelė kaina: estetinis plombavimas pigiau nei estetinis mikroprotezavimas keramika.

 

 

Estetinio plombavimo trūkumai:

 • Plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug tris – keturis kartus greitesnis, nei natūralaus danties. Kompozitas atitinka dentino, bet ne emalio fizines ir optines savybes, todėl jis rekomenduojamas tik dentino restauracijai. Tuo tarpu siekiant atkurti natūralų danties emalį siūlomos keramikos (porceliano) restauracijos.

 • Plombinės medžiagos labiau kaupia apnašą, nei natūralus dantis ar keramikos restauracijos, todėl rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti restauracijų poliravimą.

 • Plombinės medžiagos kietinant šviesa traukiasi, todėl ilgainiui gali atsirasti restauracijų pigmentacija, kraštinis pralaidumas, atsisluoksniavimas.

Rekomendacijos po estetinio plombavimo

Plombuoti dantys reikalauja priežiūros, jie gali kaupti apnašas, todėl, siekiant išlaikyti estetinį grožį, būtina vadovautis odontologo pateiktomis rekomendacijomis.

Atliktus estetinį dantų plombavimą, 12 valandų rekomenduojame nevartoti jokių dažančių maisto produktų bei gėrimų ( arbatos, kavos, raudonojo vyno, burokėlių, kario prieskonių ir kt.), taip pat – nerūkyti ir nesidažyti lūpų. Gali būti, kad kurį laiką sunkiau tarsite kai kuriuos garsus – burnos ir veido bazinis adaptacijos periodas gali tęstis kelias savaites. 

Kontrolinė gydytojo apžiūra rekomenduojama po dviejų savaičių. Estetinio plombavimo metu tiek dantys, tiek plombavimui naudojami kompozitai išsausėja ir pakeičia spalvą, tad galutinis estetinio plombavimo rezultatas matomas tik praėjus 14 dienų. Kontrolinės apžiūros metu odontologas gali pasiūlyti estetinių plombų korekciją.

Jei norite džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, po procedūros saikingai vartokite dažančius maisto produktus, stenkitės nerūkyti. Dantis valykite du kartus per dieną minkštu dantų šepetėliu, tarpdančiams valyti būtina naudoti tarpdančių siūlą ir/ar tarpdančių šepetėlius. Dantų pastą rinkitės su fluoru. Naudokite mažo abrazyvumo dantų pastą, atsisakykite balinančių dantų pastų, taip pat – priemonių su chlorheksidinu, soda (natrio bikarbonatu) ir žolelėmis. Rinkitės bealkoholį burnos skalavimo skystį, kuris mažina mikroorganizmų kiekį ir gerina burnos ertmės kvapą. Skalavimo skysčiai su alkoholiu gali paskatinti restauracinių medžiagų ir gleivinės dehidrataciją, suminkštinti estetines plombas ir didinti mikropralaidumą. Jei odontologas paskyrė apsaugines dantų kapas (pvz., dėl dantų griežimo), jas naudokite kiekvieną naktį, kad apsaugotumėte estetines restauracijas. Nekąskite kietų produktų ar medžiagų (pvz., kaulų, vaisių kauliukų, butelių kamščių ir t. t.) – tiek jūsų dantys, tiek estetinės plombos gali nuskilti.

Jei dantys yra jautrūs, siūlome naudoti specialų dantų kremą.

Ypač svarbu vengti abrazyvių pastų, ypač tų, kurių sudėtyje yra sodos (natrio bikarbonato), nes šiurkščios dalelės subraižo plombų paviršių, šios prarandą spindesį, šiurkštus plombų paviršius ima kaupti apnašą, pigmentuojasi. Taip pat rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą bei estetinių plombų poliravimą – taip prailginsite plombų gyvavimo laiką, bei ilgiau džiaugsitės gražia šypsena!

(Burnos higienos procedūrą rekomenduojame atlikti mūsų, Vilniaus implantologijos NAMAI, klinikoje, kitu atveju negalėsime užtikrinti ilgaamžiškų restauracijų. Jei burnos higienos metu naudojamos pigios, nekokybiškos, abrazyvios medžiagos, subraižomas estetinių plombų paviršius ir ženkliai sumažėja jų ilgaamžiškumas.)

Estetinio plombavimo kainos

 

Estetinio plombavimo kaina – tai ilgalaikė investicija į gerą savijautą, sveikatą bei pasitikėjimą savimi. Vilniaus implantologijos NAMAI gydytojai ypatingą dėmesį skiria kokybei bei estetikai, tad renkasi pažangiausius gydymo metodus bei medžiagas, nuolat kelia kvalifikaciją, gilina žinias Lietuvos bei užsienio konferencijose, stažuotėse.

Estetinio plombavimo kaina priklauso nuo to, kokiam kiekiui dantų reikalingas estetinis plombavimas, bei nuo procedūros sudėtingumo. Tačiau tai ilgalaikė ir patikima investicija, leidžianti išsaugoti natūralius dantų audinius, o puikus estetinis rezultatas leidžia džiaugtis akinančiai balta ir sveika šypsena, sustiprina pasitikėjimą savimi. Estetinis plombavimas kaina yra pigesnis už estetinį protezavimą laminatėmis, laminatės yra brangesnis, tačiau ilgaamžiškesnis rezultatas. Plačiau apie estetinį protezavimą bemetalės keramikos laminatėmis skaitykite ČIA

Estetinis plombavimas kaina varijuoja nuo 59 iki 259 €, priklausomai nuo pažeidimo dydžio bei situacijos sudėtingumo. Tikslią kainą įvardins gydytojas odontologas konsultacijos metu.

 

Estatinis dantų plombavimas kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Estetinis plombavimas gali būti suteiktas išsimokėtinai, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

Estetinis dantų plombavimas atliekamas Vilniaus Implantologijos NAMUOSE Jums patogiu metu! 

Estetinis plombavimas Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Estetinis plombavimas atsiliepimai