Skip to content

Dantų kanalų gydymas (endodontija)

Gydymą atliekame mikroskopu. Daugiau info ČIA

Endodontiją atlieka

Atlikti darbai

KAS YRA ENDODONTINIS GYDYMAS?

Endo” iš graikų kalbos reiškia “viduje”, “odont” – “dantis”. Endodontinio gydymo metu yra gydomas danties vidus, o šaknų gydymas yra viena iš endodontinio gydymo formų.

Norint geriau suprasti gydymą, reikia suprasti danties struktūrą:

Danties viduje, po emaliu ir kietu sluoksniu, vadinamu dentinu, yra minkštas audinys, vadinamas pulpa. Pulpa yra kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio darinys, kuris danties vystymosi ir augimo metu sukuria danties kietąją struktūrą.

Pulpa tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknų. Pulpa yra labai svarbi danties augimo ir vystymosi metu. Tačiau, kai dantis yra visiškai subrendęs, jis gali išgyventi be pulpos, nes dantis ir toliau yra maitinamas aplink jį esančiais audiniais.

Dantų kanalų gydymas

KODĖL MAN REIKTŲ ENDODONTINIO GYDYMO?

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai pulpa, minkštas audinys šaknies kanalo viduje, yra infekuojama ir susidaro uždegimas. Uždegimas ar infekcija gali turėti įvairias priežastis: gilus ėduonis, pasikartojančios dantų gydymo procedūros ar danties įtrukimai/įskylimai. Be to, dantų uždegimą gali sukelti išorinis danties pažeidimas, net jei nesimato išorinių įtrukimų ar įskylimų. Jei susidaręs pupos uždegimas ir nėra gydoma – gali susidaryti abscesas ir gali tekti šalinti dantį.

KOKIE YRA POŽYMIAI ENDODONTINIO GYDYMO ?

Požymiai, kad reikia endodontinio – skausmas, besitęsiantis jautrumas šilumai ar šalčiui, jautrumas liečiant ar kramtant, danties spalvos pasikeitimas ir limfmazgių patinimas, šlapiavimas ir audinių bei danties padidintas jautrumas.

Deja, kartais nėra jokių simptomų, todėl reikalingos reguliarios apžiūros pas odontologą.

KAIP ENDODONTINIS GYDYMAS IŠSAUGO DANTĮ?

Endodontinio gydymo metu yra pašalinama infekuota pulpa, kruopščiai išvalomas ir suformuojamas šaknies kanalo vidus, tuomet įleidžiamas užpildas ir užsandarinama ertmė. Vėliau reikia apsilankyti pas protezuojantį gydytoją, kuris pagamins ir uždės Jums danties vainikėlį arba atliks danties restauraciją, kad būtų atkurta pilna dantų funkcija. Po šių procedūrų dantis bus lyg bet kuris kitas sveikas dantis.

AR SKAUSMINGA PROCEDŪRA?

Endodontinės procedūros yra skirtos panaikinti skausmui kurį sukelia pulpos uždegimas ar infekcija. Su šiuolaikinėmis technologijomis ir anestetikais (nuskausminamaisiais) pacientai teigia, jog procedūros metu jie nieko nejaučia.
Pirmąsias kelias dienas po gydymo dantis gali būti jautrus, ypač jei prieš pradedant procedūrą danties pulpa buvo infekuota ir skausminga. Toks diskomfortas gali būti sušvelnintas su paprastais vaistais nuo skausmo, kurių galima įsigyti ir be recepto.

Kruopščiai laikykitės endodonto instrukcijų.

Kai Jūsų endodontinis gydymas bus baigtas, jūsų dantis gali šiek tiek jaustis kitoks nuo likusių dantų – tai normalu. Tačiau, jei jausite stiprų skausmą, maudimą ar sunkumą, kuris trunka ilgiau nei kelias dienas, paskambinkite savo gydytojui ir pasikonsultuokite. “Vilniaus implantologijos NAMAI” gydytojai parinks Jums geriausią skausmo šalinimo būdą.

ENDODONTINIS GYDYMAS – ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

  1. Endodontinis gydymas dažnai gali būti atliekamas per vieną ar du apsilankymus ir apima šiuos etapus:
  2. Endodontas patikrina dantį ir pasidaro rentgeno nuotrauką, tuomet įleidžia vietinį anestetiką. Po to, kai dantis yra nuskausmintas, uždedama nedidelė apsauginė gumą – koferdamas, dėka kurios dantis izoliuojamas nuo seilių ir kitų apnašų gydymo metu
  3. Endodontas atlieka danties vainiko angos atidarymą. Labai maži instrumentai yra panaudojami pulpos išvalymui ir kanalo paruošimui prieš įleidžiant užpildą
  4. Po to, kai kanalas yra išvalytas ir suformuotas – endodontas užpildo šaknies kanalus medžiaga, paprastai gumos tipo medžiaga, vadinama gutaperča (gutta-percha). Gutta-percha yra sutvirtinama cementu, kad užtikrintų visišką šaknies kanalų sandarumą. Daugeliu atvejų atvira ertmė yra uždengiama laikinu užpildu. Laikinas užpildas bus pašalintas protezuojančio gydytojo prieš uždedant vainikėlį.
  5. Po galutinio vizito pas endodontą, grįšite pas protezuojantį gydytoją , kuris ant Jūsų danties uždės vainikėlį arba atliks danties restauraciją, po kurios dantys vėl atgaus savo pirminę funkciją.

AR PO ENDODONTINIO GYDYMO REIKIA SPECIALIOS PRIEŽIŪROS?

Po endodontinio gydymo reiktų vengti kramtyti ar kąsti su tuo dantimi kuris buvo gydytas, iki tol kol protezuojantiis gydytojas atstatys danties funkciją. Neatstatytas dantis yra labai pažeidžiamas ir gali nulūžti, įtrūkti ar kitaip pasižeisti. Priežiūra danties įprasta – valytis bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu, dantų siūlu bei apsilankyti pas gydytoją reguliariai apžiūrai.
Dauguma endodontiškai gydytų dantų bus tokie patys atsparūs ir ilgaamžiai kaip ir sveiki dantys.

Kai kuriais atvejais po endodontinio gydymo gali pradėti vėl skaudėti. Kartais dantys gali tapti skausmingi arba atsinaujinti infekcija net po kelių mėnesių ar metų, nepaisant to jog buvo atliktas sėkmingas gydymas. Dažniausiai pakartojant endodontinio gydymo procedūrą galima išsaugoti dantį.

KODĖL GALI PRIREIKTI PAKARTOTINIO ENDODONTINIO GYDYMO?

Nauja trauma, gilus skilimas arba įtrūkęs ar sulaužytas užpildas gali sukelti naują infekciją jūsų dantų kanale. Kai kuriais atvejais endodontas gali atrasti papildomų labai siaurų ar užsilenkusių kanalų, kurių negalima buvo pamatyti ir išgydyti pradinės procedūros metu.

Dažniausiai pakartotiniam endodontiniam gydymui yra pasitelkiamas mikroskopas.

AR VISUS DANTIS GALIMA ENDODONTIŠKAI GYDYTI?

Gydomi gali būti visi dantys. Tačiau kartais dantų negalima išgelbėti, nes šaknies kanalai nepasiekiami, šaknys smarkiai suirusios, dantims nėra tinkamos kaulinės atramos arba danties negalima restauruoti. Tačiau endodontijos srities pažanga leidžia išsaugoti dantis, kurių nebūtų buvę galima išsaugoti dar prieš keliolika metų.

Endodontinis gydymas kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Endodontinis gydymas gali būti atliktas išsimokėtinai, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Endodontinis gydymas Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Endo gydymas atsiliepimai