Dantų laminatės

Dėl laminačių kreipkitės

Atlikti darbai

Dantų laminatės yra itin plonos dantų plokštelės, pagamintos iš porceliano ir dedamos ant priekinių dantų. Tai ilgaamžiški protezai, kurie nesidėvi taip greitai, kaip plombos. Pasirinkus šį protezavimo būdą – Jūsų dantenos išliks sveikos, kadangi ant laminačių apnašos renkasi labai minimaliai. Jos gali būti pasirenkamos dėl įvairių priežasčių:

• Kai norima pagerinti išorinę dantų išvaizdą ar paslėpti tam tikrus defektus. Pavyzdžiui, dantų įskilimus, likusius po traumų arba tarpus. Jos pakeičia dantų formą, todėl Jūs galite maksimaliai susigrąžinti bendrą šypsenos estetinį vaizdą.

• Dantų laminatės puikiai tinka, kai norite turėti baltesnius dantis, tačiau įprastos balinimo procedūros neveikia. Su laminatėmis net ir labai tamsūs dantys gali tapti baltais, o spalva atrodo labai natūraliai bei ilgai išlieka.

Dantų laminatės ir nedidelė jų kaina vilioja pacientus, kurie nori turėti gražią ir sveiką šypseną be didelių pastangų!

KAS YRA DANTŲ LAMINATĖS?

Dantų laminatės yra ypač plona plokštelė, kuri dažniausiai būna apie 0.2 – 0.5mm storio ir dedama ant danties priekio. Ji yra danties formos, spalvos ir pilnai atlieka kramtymo funkciją. Šio plokštelės dedamos ant Jūsų dantų, siekiant pagerinti estetiką, atkurti nudilusius ir nudevėtus dantis bei sugražinti pilną kramtymo funkciją ir patobulinti šypseną. Dantų laminatės gaminamos ir porceliano masės, dėl to jo būna ypač plonos, tvirtos ir gerai prisicementuoja prie Jūsų dantų paviršiaus.

Dažnai dar šios laminatės vadinamos kaip venyrai, bet kuriuo atveju tai yra tik sinonimai. Dantų laminates naudoti rekomenduojame tuomet kai jis būna pajuodavęs, nuskilęs ar per mažas. Tai galima atlikti prie su vienu Jūsų dantimi. Tačiau kai kuriems pacientams nepakanka vienos laminatės ir reikia šypseną atkurti su šešiomis ar ne aštuoniomis, nes tik tada galima pasiekti gražią ir tolygią šypseną. Dažniausia pacientams šypsena patobuliname su šešiomis viršutinio žandikaulio laminatėmis.

Prieš priimant sprendimą dėl laminačių, reikia atvykti pas gydytoją konsultacijai. Tuomet, Jums paaiškinsime kokios laminatės būna, iš ko jos gaminamos ir koks numatomas Jūsų gydymo procesas. Dažniausiai porceliano laminates uždedame jau antro vizito metu. Pirmo vizito metu yra paruošiami dantys, apšlifuojami, nuimamas skaitmeninis atspaudas ir siunčiama technikui į laboratoriją gamybai. Kuomet nuosavi dantys nušlifuojami daugiau, tiek kad sunku kramtyti, uždedamos laikinos laminatės, kurios gali tarnauti ir kelis mėnesius. Taip laukimo periodas bus lengvas ir nevarginantis, nes galėsite drąsiai šypsotis ir valgyti maistą.

Dantų laminatės nėra tas pats kas implantai ir karūnėlės. Laminatėmis yra uždengiamas tik danties priekis, t.y. nekeičiamas Jūsų esantis dantis implantu ir ant jo uždedama karūnėle. Laminatės pagalba yra atstatoma ir pagražinama Jūsų šypsena nenaudojant invazijos į Jūsų burną. Tai yra didelis privalumas, nes išsaugoti savo nuolatinius dantis yra labai svarbus. Jie Jums tarnaus ilgiau už bet kurį atstatytą dirbtinį dantį ir taip išsaugosite žandikaulio kaulą bei sąkandį.

Registruokitės ir

 klauskite ČIA

KOKIA DANTŲ LAMINATĖS KAINA?

Dantų laminatės kaina Vilniuje svyruoja nuo 200 iki 600 € už vieną dantį, tai priklauso nuo klinikos, gydytojo kompetencijų, dydžio ir nadojamų medžiagų. Vilniaus implantologijos NAMAI klinikoje naudojame tik bemetalės keramikos E-Max užklotus, kurie yra preciziškai išfrezuojami specialiomis staklėmis ir po to gydytojas dar atlieka paskutinius estetinius patoblinimus jau Jūsų burnoje.

Dažniausiai, dantų laminatės išsilaiko apie penkis- penkiolika metų. Dėl savo medžiagiškumo ir paskirties, jos netarnauja visą gyvenimą, nes laminatės labiau atlieka estetikos funkciją.

Prieš atliekant procedūrą, gydytojas odontologas visada įvertina Jūsų burnos būklę. Jeigu yra randama karieso ar apnašų – būtina viską susitvarkiti. Taip pat rekomenduojame atlikti dantų balinimą prieš dedant laminates, tokiu būtų galėsime pagaminti šviesesnes laminates ir jos derės prie Jūsų esamų dantų. Tad norint įsivertinti visą kainą, visuomet apsitarkite su gydytoju visas išlaidas.

KODĖL LAMINATĖS GERAI?

Laminatės naudojamos norint sukurti grožį ir estetiką. Jų pagalba šypseną galima padaryti daug šviesesne, ryškesne ir vientisesnę. Plombuojant estetiškomis plombomis, arba atliekant estetinį plombavimą, ne visada gali būti pasiekiamas toks geras rezultatas, kaip panaudojus Emax venyrus.

 

Venyrai dažniausiai naudojami:

 

 • Kuomet pas Jus yra nuskilę dantys

 • Netolygios dantų spalvos, kurios neišsilygina atliekant dantų balinimą

 • Mažesni nei įprastai dantys

 • Atsikišę arba nevientisi dantys

 
 

Dešimtmetį ar daugiau – tiek laiko gali tarnauti Jūsų dantų laminatės, jeigu teisingai prižiūrėsite burną, atliksite reguliarią burnos higieną kinikoje, nesistengsite atkąsti ypač kietų maisto produktų. Tokiu atveju, tai bus puiki investicija į Jūsų nepriekaištingą šypseną.

KOKIA YRA PROCEDŪRA?

Prieš užsisakant dantų laminates, Jūs turėsite viską aptarti su gydytoju odontologu. Konsultacija yra labai svarbi, nes jos metu, kartu su gydytoju, nuspręsite kokio tipo dantų laminates norite dėtis, kiek dantų norite apvilkti, kokia bus vienos porceliano laminatės kaina. Kartais, kuomet dantys yra ypač pažeisti ir nelygiai išaugę, gali reikėti ortotondinio gydymo prieš dedant laminates. Taip pat, jeigu dantys yra stipriai pažeisti gali tekti užmauti dantų vainikėlį, nes nebėra pakankamai vietos pricementuoti laminatei.

Atliekant burnos vertinimą, odontologas pasidaro rentgeno nuotrauką, dažniausiai panoraminę arba 3D kompiuterinę tomografiją. Tuomet galima drąsiai įsivertinti kariesą, dantų šaknis ar dantenų ligas. Jeigu nerandama jokių pažeidimų, tuomet galima drąsiai gaminti ir pricementuoti dantų laminates. Jeigu randama ligų ar pažeidimų, tuomet iš pradžių reikia altikti visų dantų gydymą, t.y. uždėti plombas vietoje karieso, sugydyti šaknų kanalus ar sugydyti periodontito ligas.

Kuomet Jūsų visi dantys bus sutvarkyti ir sveiki, galima pradėti naujos šypsenos gamybą. Atvykus pas odontologą, Jūsų vizito metu, bus nušlifuojami dantis. Dantų šlifavimas reikalingas tam, kad dantis būtų galima paruošti ir ant jų lengvai prisicementuotų dantų laminatės. Baigus šlifavimą, bus padaryta Jūsų burnos nuotrauka ir nuimtas skaitmeninis atspaudas. Visa informacija yra siunčiama dantų technikui, kuris išfrezuos naujuosius dantis.

Dažniausiai, jeigu Jūsų dantys yra sveiki ir ant jų glaima dėti laminates, visas procesas užtrunka apie savaitę. Žinoma, mūsų klinika teikia odontologiją užseniečiams, tad tokiu atveju iš anksto suplanavus visitus, galime pagražinti Jūsų šypseną ir per dvi-tris dienas.

 

Kuomet dantų technikas pagamina dantų laminates, atvykus į kliniką, odontologas pamatuoja ar visos tinka pagal aukščiausius standartus, ar spalva sutampa su Jūsų kitais dantimis, ar forma atitinka visus sąkandžio ir natūralių dantų formavimosi parametrus. Jeigu viskas tvarkoje, dantys yra nuvalomi, pašalinamos bet kokiso apnašos ir bakterijos ir priklijuojamos Jūsų naujos dantų laminatės! Klijavimui naudojmas specialus cementas, kuris išlieka veiksnus net esant dideliems temperatūrų pokyčiams, seilių poveikiui ir apkrovai. Šis vizitas trunka dažniausiai apie dvi valandas.

KAIP ELGTIS TURINT DANTŲ LAMINATES?

Po procedūros, kuomet Jums bus uždėtos dantų laminates, nieko papildomai daryti nereikia. Po kitų procedūrų, tokių kaip implantacija ar endodontinis gydymas, reikia kurį laiką atsakingai vartoti maisto produktus bei gėrimus, atlikti papildomą burnos higieną. Tačiau uždėjus dantų laminates ir praėjus nuskausminimo pojūčiui, Jūsų iškarto galite gyventi įprastą gyvenimą, valgyti, gerti tai kas Jums patinka. Nepamirškite, kad esant anestetikų poveikiui, reikia labai atsargiai kramtyti, nes nejučia galite stipriai pažeisti vidinę žando pusę, nes kramtant nuskausminto paviršiaus Jūs visai nejaučiate.

 

Uždėjus dantų laminates, odontologas kruopščiai apžiūri visas vietas, ar visur yra pilnai prisicementavę venyrai, ar niekur nėra aštrių kampų. Jeigu yra likę paviršiuje cemento ar aštrių kampų, visuomet nušlifuojama, kad jaustųsi švelnūs ir švarūs dantys. Jeigu po kelių dienų pajusite, jog kažkurioje vietoje yra nelygumas, tuomet tai tikriausiai cementas, kuris atliekant įprastą burnos higieną namuose, nusivalys ir nebejausite. Jeigu po kelių dienų vis dar jaučiate, atvykite į mūsų kliniką ir gydytojai būtinai viską sutvarkys.

Porceliano laminates gali tarnauti apie penkis-penkiolika metų. Žinoma viskas priklauso nuo priežiūros. Jeigu norite, kad laminatės tarnautų ilgiausią įmanomą laikotarpį, reikia imtis šių priemonių:

 1. Nekramtykite kietų daiktų. Tokių kaip pieštukai, riešutai, ledas ar net dantų nagų
 2. Niekada neatidarinėkite jokių pakuočių su dantimis, tam skirtos rankos arba specialūs įrankiai
 3. Nebandykite atidarinėti butelio kamštelio ar perkąsti laidų
 4. Stenkitės nekramtyti maisto su priekiniais dantimis, tam burnoje turime krūminius dantis
 5. Kietesnį maistą padalinkite į mažesnius su gabaliukus, peiliu ar rankomis, prieš dedami į burną, taip nereikės stipriai kąsti su priekiniais dantimis
 6. Jeigu girežiate dantimis naktį – klinikoje pasigaminkite specialią kapą, kurią naktį užsidėsite ir išvengsite dantų nusidevėjimo ir nuskilinėjimo
 7. Jeigu žaidžiate kontaktinius sportus ar užsiiminėjate ekstremaliu sportu – naudokite dantų kapą skirtą sportui, tai išvegsite traumų, dantų pasisilinkimo ir nuskilimo

Visada, kai Jums atliekamas protezavimas, implantavimas, estetinis plombavimas ar uždedamos dantų lamiantės – privalu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Atlikdami kasdieninę dantų priežiūrą namie su šepetėliu ir dantų siūlu darote labai gerai, tačiau tik odontologas gali įvertinti Jūsų burnos būklę ir užbėgti įvykiams už akių, taip išvengsite perplombavimų, atsicementavimų ar net nelaukto dantų šalinimo.

IŠ KO GAMINAMOS DANTŲ LAMINATĖS?

Konsultacijos metu, gydytojas aodontologas Jus supažindins su visais dantų taisymo būdais. Jeigu norite daugiau suprasti, siūlome visada prieš vizitą pasidomėti esminius dalykus, kurie gali būti aktualūs būtent Jūsų situacijoje. Pavyzdžiui, žinant, kad atvyksite dantų protezavimui, verta susipažinti su dantų protezavimo būdais. Taip pat, jeigu planuojate pasigražinti šypseną, pasidomėkite dantų laminatės kaina, medžiagiškumu bei prognozėmis.

Mūsų klinikoje, dantų laminatės yra gaminamos iš E-max medžiagos. Emax venyrai yra pagaminti iš ličio disilikato stiklo keramikos, kuri yra ypač tvirta, šviesi ir natūraliai atrodanti. Emax laminatės ne tik atrodo gražiai, bet dėl savo struktūros yra ypač tvirtos, todėl nereikai daug nušlifuoti Jūsų esamo danties, taip išsaugote nuosavus dantis. O pati laminatė gali būti pagaminta net 0.2mm plonumo, tad neprarandante estetikos ir išsaugome daug Jūsų esamo danties.

Mūsų klinikoje, dantų laminatės yra gaminamos iš E-max medžiagos. Emax venyrai yra pagaminti iš ličio disilikato stiklo keramikos, kuri yra ypač tvirta, šviesi ir natūraliai atrodanti. Emax laminatės ne tik atrodo gražiai, bet dėl savo struktūros yra ypač tvirtos, todėl nereikai daug nušlifuoti Jūsų esamo danties, taip išsaugote nuosavus dantis. O pati laminatė gali būti pagaminta net 0.2mm plonumo, tad neprarandante estetikos ir išsaugome daug Jūsų esamo danties.

Dantų laminatės kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų laminatės išsimokėtinai -ne bėda, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų laminatės Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Dantų implantai atsiliepimai