Skip to content

Dantų laminatės

Dėl laminačių kreipkitės

Atlikti darbai


Dantų laminatės yra tai itin plonos, 0,3–0,5 mm storio keramikos plokštelės, kuriomis dengiami priekiniai dantų paviršiai. 


Tai ilgaamžiški protezai, kurie nesidėvi taip greitai, kaip plombos. Pasirinkus šį protezavimo būdą – Jūsų dantenos išliks sveikos, kadangi ant laminačių apnašos renkasi labai minimaliai. Jos gali būti pasirenkamos dėl įvairių priežasčių:

 • Plonos– tai leidžia dantis preparuoti (šlifuoti) labai minimaliai, o kartais laminates galime pagaminti visai be dantų šlifavimo. Ne veltui šis dantų atkūrimo būdas vadinamas minimaliai invazyviu mikroprotezavimu. Dantų atkūrimas laminatėmis yra ne tik estetiškiausias galimas atkūrimas, bet ir saugiausias, labiausiai danties audinius tausojantis metodas.
 • Estetiškos – keramika visada buvo ir išliks estetiškiausia medžiaga odontologijoje. Kodėl? Visų pirma, keramika (stiklas) yra labai panaši į natūralų danties emalį. Stiklo laminatės praleidžia šviesą kaip natūralus danties emalis, būtent dėl šios savybės jos atrodo itin natūraliai ir išraiškingai. Keramikos apdirbimo technologijos leidžia išgauti pačius preciziškiausius makro ir mikroreljefo ypatumus, natūralų skaidrumą, fluorescenciją ir opakiškumą. Keramikos blizgesys yra labai artimas natūralaus nepažeisto emalio blizgesiui ir niekur neišnyksta per daugelį metų. Keramika neturi porų, yra lygi, glotni, todėl visai nekaupia apnašo- tokių dantų priežiūra dažnai būna net lengvesnė nei savų – nes ant jų tiesiog niekas nelimpa ir nesikaupia. Keramika nesipigmentuoja, nepilkuoja, negeltonuoja, visiškai nekeičia spalvos.
 • Lengva priežiūra ir maksimaliai ilgaamžiškos – kadangi nekaupia apnašo ir nesipigmetuoja, galite drąsiai mėgautis kava, arbata, raudonu vynu ir kitais dažančiais produktais- laminatės tikrai nenusidažys! Dantų laminatės nesusidėvi (kaip estetinis plombavimas), funkcionuoja 10–20metų, kai plombos – 3–5 metus;
 • Tvirtos – stiklo stiprumas ir atsparumas yra labai artimas natūralaus danties emalio tvirtumui, todėl dantų laminatės netrupa, neskilinėja, bet tuo pačiu ir nenudėvi su jomis kontaktuojančių dantų.
 • Biosuderinamos – niekada nebūna alerginių reakcijų, nes sudėtyje nėra jokių monomerų, bisfofanatų ir bis-GMA. Kadangi jos labai glotnios ir nekaupia apnašo- dantenos prie laminačių būna itin gražios ir sveikos.

Dantų laminatės ir nedidelė jų kaina vilioja pacientus, kurie nori turėti gražią ir sveiką šypseną be didelių pastangų!

DANTŲ LAMINATĖS AR ESTETINIS PLOMBAVIMAS?

Egzistuoja du būdai, galintys sukurti gražią šypseną: estetinis plombavimas ir mikroprotezavimas keramikos laminatėmis. Trumpai palyginkime:

Dantų laminatės

+ Minimaliai invazyvus danties paruošimas, kartais net be šlifavimo.

+ Estetiškiausias galimas danties bei šypsenos atkūrimas

+ Netrupa, neskilinėja, nenudyla ir nenusikramto

+ Visiškai nekeičia spalvos, nekaupia apnašo, nesipigmentuoja, nesensta

+ Gali tarnauti 15-20metų

– Reikalingi du vizitai

– Brangiau

Estetinis plombavimas

Didelės plombos netausoja natūralaus danties audinio

Savo estetika nusileidžia laminatėms

Yra trapesnės už laminates, gali nuskilti kramtant kietesnį maistą

Plombos tamsėja laikui bėgant

Reikia keisti po 35 metų

+ Plombavimui užtenka vieno vizito

+ Pigiau

Estetinis šypsenos atkūrimas laminatėmis yra pažangiausias, saugiausias ir geriausią estetinį rezultatą leidžiantis pasiekti restauravimo metodas. Tai pakankamai trumpa, saugi, beskausmė, ir komfortiška procedūra, leidžianti pasiekti ne tik estetiškiausią, bet ir ilgaamžiškiausią rezultatą.

KADA REKOMENDUOJAME ŠYPSENOS ATKŪRIMĄ LAMINATĖMIS?

 • netaisyklinga priekinių dantų forma, pasisukę ar aptrupėję dantys
 • pakitusi priekinių dantų spalva („negyvi“, fluorozės, tetraciklino pažeisti dantys);
 • platūs, neestetiški tarpai tarp dantų (diastemos);
 • tamsūs dantys, kai dėl individualių danties savybių balinimas būna nepakankamai veiksmingas, o pacientas nori ženkliai baltesnių dantų;
 • traumos, kai reikia atkurti dalį nuskilusio danties;
 • stipriai nusidėvėję ir sužemėję dantys;
 • senos, neestetiškos plombos priekinių dantų srityje;
 • paciento estetiniai lūkesčiai itin aukšti, ir estetinis plombavimas jų tikrai neišpildys.

KAS YRA DANTŲ LAMINATĖS?

Dažnai dar šios laminatės vadinamos kaip venyrai, bet kuriuo atveju tai yra tik sinonimai. Dantų laminates naudoti rekomenduojame tuomet kai dantis būna pajuodavęs, nuskilęs ar per mažas. Dantų laminatę galima uždėti ant Jūsų vieno danties, tačiau kai kuriems pacientams nepakanka vienos laminatės ir reikia šypseną atkurti su šešiomis ar ne aštuoniomis, nes tik tada galima pasiekti gražią ir tolygią šypseną. Dažniausia pacientams šypsena patobuliname su šešiomis viršutinio žandikaulio laminatėmis.

Prieš priimant sprendimą dėl laminačių, reikia atvykti pas gydytoją konsultacijai. Tuomet, Jums paaiškinsime kokios laminatės būna, iš ko jos gaminamos ir koks numatomas Jūsų gydymo procesas. Dažniausiai porceliano laminates uždedame jau antro vizito metu. Pirmo vizito metu yra paruošiami dantys, apšlifuojami, nuimamas skaitmeninis atspaudas ir siunčiama technikui į laboratoriją gamybai. Kuomet nuosavi dantys nušlifuojami daugiau, tiek kad sunku kramtyti, uždedamos laikinos laminatės, kurios gali tarnauti ir kelis mėnesius. Taip laukimo periodas bus lengvas ir nevarginantis, nes galėsite drąsiai šypsotis ir valgyti maistą.

Dantų laminatės nėra tas pats kas implantai ir karūnėlės. Laminatėmis yra uždengiamas tik danties priekis, t.y. nekeičiamas Jūsų esantis dantis implantu ir ant jo uždedama karūnėle. Laminatės pagalba yra atstatoma ir pagražinama Jūsų šypsena nenaudojant invazijos. Tai yra didelis privalumas, nes išsaugoti savo nuolatinius dantis yra labai svarbus. Jie Jums tarnaus ilgiau už bet kurį atstatytą dirbtinį dantį ir taip išsaugosite žandikaulio kaulą bei sąkandį.

Registruokitės ir

 klauskite ČIA

KOKIA DANTŲ LAMINATĖS KAINA?

Dantų laminatės kaina Vilniuje svyruoja nuo 200 iki 600 € už vieną dantį, tai priklauso nuo klinikos, gydytojo kompetencijų, dydžio ir nadojamų medžiagų. Vilniaus implantologijos NAMAI klinikoje naudojame tik bemetalės keramikos E-Max užklotus, kurie yra preciziškai išfrezuojami specialiomis staklėmis ir po to gydytojas dar atlieka paskutinius estetinius patoblinimus jau Jūsų burnoje.

Dažniausiai, dantų laminatės išsilaiko apie penkis- penkiolika metų. Dėl savo medžiagiškumo ir paskirties, jos netarnauja visą gyvenimą, nes laminatės labiau atlieka estetikos funkciją.

Prieš atliekant procedūrą, gydytojas odontologas visada įvertina Jūsų burnos būklę. Jeigu yra randama karieso ar apnašų – būtina viską susitvarkiti. Taip pat rekomenduojame atlikti dantų balinimą prieš dedant laminates, tokiu būtų galėsime pagaminti šviesesnes laminates ir jos derės prie Jūsų esamų dantų. Tad norint įsivertinti visą kainą, visuomet apsitarkite su gydytoju visas išlaidas.

KODĖL LAMINATĖS GERAI?

Laminatės naudojamos norint sukurti grožį ir estetiką. Jų pagalba šypseną galima padaryti daug šviesesne, ryškesne ir vientisesnę. Plombuojant estetiškomis plombomis, arba atliekant estetinį plombavimą, ne visada gali būti pasiekiamas toks geras rezultatas, kaip panaudojus Emax venyrus.

 

Venyrai dažniausiai naudojami:

 

 • Kuomet pas Jus yra nuskilę dantys

 • Netolygios dantų spalvos, kurios neišsilygina atliekant dantų balinimą

 • Mažesni nei įprastai dantys

 • Atsikišę arba nevientisi dantys

 
 

Dešimtmetį ar daugiau – tiek laiko gali tarnauti Jūsų dantų laminatės, jeigu teisingai prižiūrėsite burną, atliksite reguliarią burnos higieną kinikoje, nesistengsite atkąsti ypač kietų maisto produktų. Tokiu atveju, tai bus puiki investicija į Jūsų nepriekaištingą šypseną.

KOKIA YRA PROCEDŪRA?

Prieš užsisakant dantų laminates, Jūs turėsite viską aptarti su gydytoju odontologu. Konsultacija yra labai svarbi, nes jos metu, kartu su gydytoju, nuspręsite kokio tipo dantų laminates norite dėtis, kiek dantų norite apvilkti, kokia bus vienos porceliano laminatės kaina. Kartais, kuomet dantys yra ypač pažeisti ir nelygiai išaugę, gali reikėti ortotondinio gydymo prieš dedant laminates. Taip pat, jeigu dantys yra stipriai pažeisti gali tekti pasirinkti dantų atsatymą pilnu vainikėliu, nes nebėra pakankamai vietos pricementuoti laminatei.

1. Pirmiausia pacientas ir gydytojas susitinka konsultacijai, kurios metu abu kartu aptaria lūkesčius ir norus, geriausius šypsenus atkūrimo metodus. Pasirinkus dantų laminates, atliekama fotodokumentacija, šypsenos analizė, 2D/3D šypsenos planavimas.

2. Antrojo vizito metu dantys preparuojami, paruošiami laminatėms, dantys nuskenuojami intraoraliniu skeneriu (skaitmeninis atspaudas), pagaminamos laikinos dantų laminatės maksimaliam paciento komfortui. 

3. Trečiojo vizito metu (po 1-3 dienų), kuomet dantų technikas pagamina dantų laminates, atvykus į kliniką, odontologas pamatuoja pagamintus venyrus, bei pricementuoja (pritvirtinama prie dantų). Po 1-2 savaičių skiriamas trumpas kontrolinis vizitas, galutinio rezultato, dantenų būklės įvertinimui. 

 

Dažniausiai, jeigu Jūsų dantys yra sveiki ir ant jų galima dėti laminates, visas procesas užtrunka apie savaitę. Žinoma, mūsų klinika teikia paslaugas užseniečiams, tad tokiu atveju iš anksto suplanavus vizitus, galime pagražinti Jūsų šypseną ir per dvi-tris dienas.

KAIP ELGTIS TURINT DANTŲ LAMINATES?

Po procedūros, kuomet Jums bus uždėtos dantų laminates, nieko papildomai daryti nereikia. Po kitų procedūrų, tokių kaip implantacija ar endodontinis gydymas, reikia kurį laiką atsakingai vartoti maisto produktus bei gėrimus, atlikti papildomą burnos higieną. Tačiau uždėjus dantų laminates ir praėjus nuskausminimo pojūčiui, Jūsų iškarto galite gyventi įprastą gyvenimą, valgyti, gerti tai kas Jums patinka. 

 

Uždėjus dantų laminates, odontologas kruopščiai apžiūri visas vietas, ar visur yra pilnai prisicementavę venyrai, ar niekur nėra aštrių kampų. Jeigu yra likę paviršiuje cemento ar aštrių kampų, visuomet nušlifuojama, kad jaustųsi švelnūs ir švarūs dantys. Jeigu po kelių dienų pajusite, jog kažkurioje vietoje yra nelygumas, tuomet tai tikriausiai cementas, kuris atliekant įprastą burnos higieną namuose, nusivalys ir nebejausite. Jeigu po kelių dienų vis dar jaučiate, atvykite į mūsų kliniką ir gydytojai būtinai viską sutvarkys.

Porceliano laminates gali tarnauti apie 15-20 metų. Žinoma viskas priklauso nuo priežiūros. Jeigu norite, kad laminatės tarnautų ilgiausią įmanomą laikotarpį, reikia imtis šių priemonių:

 1. Nekramtykite kietų daiktų. Tokių kaip pieštukai, riešutai, ledas ar net dantų nagų
 2. Niekada neatidarinėkite jokių pakuočių su dantimis, tam skirtos rankos arba specialūs įrankiai
 3. Nebandykite atidarinėti butelio kamštelio ar perkąsti laidų
 4. Stenkitės nekramtyti maisto su priekiniais dantimis, tam burnoje turime krūminius dantis
 5. Kietesnį maistą padalinkite į mažesnius su gabaliukus, peiliu ar rankomis, prieš dedami į burną, taip nereikės stipriai kąsti su priekiniais dantimis
 6. Jeigu griežiate dantimis naktį – klinikoje pasigaminkite specialią kapą, kurią naktį užsidėsite ir išvengsite dantų nusidevėjimo ir nuskilinėjimo
 7. Jeigu žaidžiate kontaktinius sportus ar užsiiminėjate ekstremaliu sportu – naudokite dantų kapą skirtą sportui, tai išvegsite traumų, dantų pasisilinkimo ir nuskilimo

Visada, kai Jums atliekamas protezavimas, implantavimas, estetinis plombavimas ar uždedamos dantų lamiantės – privalu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Atlikdami kasdieninę dantų priežiūrą namie su šepetėliu ir dantų siūlu darote labai gerai, tačiau tik odontologas gali įvertinti Jūsų burnos būklę ir užbėgti įvykiams už akių, taip išvengsite perplombavimų, atsicementavimų ar net nelaukto dantų šalinimo.

IŠ KO GAMINAMOS DANTŲ LAMINATĖS?

Laminačių gamyba – vienas moderniausių, aukščiausią estetikos lygį išgaunančių būdų. Dantų technikų komanda laboratorijoje kiekvieną laminatę gamina individualiai. Pirmiausia, pasitelkiant moderniausias kompiuterines skenavimo, modeliavimo, frezavimo programas ir įrangą, laminatės sumodeliuojamos kompiuterio ekrane, išfrezuojamos, o tada rankiniu būdu indivualizuojamos kepant keramiką. Tai itin preciziškas darbas, apjungiantis tapybą ir juvelyriką – kiekvienas sluoksnis individualus, tepamas teptuku ir kepamas aukštoje temperatūroje. Joks kitas gamybos būdas negali išgauti tokio natūralumo, lengvumo ir individualumo, bei dermės prie žmogaus veido bruožų.

Konsultacijos metu, gydytojas odontologas Jus supažindins su visais dantų taisymo būdais. Jeigu norite daugiau suprasti, siūlome visada prieš vizitą pasidomėti esminius dalykus, kurie gali būti aktualūs būtent Jūsų situacijoje. Pavyzdžiui, žinant, kad atvyksite dantų protezavimui, verta susipažinti su dantų protezavimo būdais. Taip pat, jeigu planuojate pasigražinti šypseną, pasidomėkite dantų laminatės kaina, medžiagiškumu bei prognozėmis.

Mūsų klinikoje, dantų laminatės yra gaminamos iš E-max medžiagos. Emax venyrai yra pagaminti iš ličio disilikato stiklo keramikos, kuri yra ypač tvirta, šviesi ir natūraliai atrodanti. Emax laminatės ne tik atrodo gražiai, bet dėl savo struktūros yra ypač tvirtos. O pati laminatė gali būti pagaminta net 0.2mm plonumo, tad neprarandante estetikos ir išsaugome daug Jūsų esamo danties.

Dantų laminatės kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų laminatės išsimokėtinai -ne bėda, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų laminatės Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Dantų laminatės atsiliepimai