Skip to content

Dantų balinimas lazeriu ir kapomis

Dantų balinimą atlieka

Viskas apie balinimą

Ar galiu balinti dantis lazeriu?

Žinoma! Tik reikia atminti du pagrindinius dalykus:

1. Plombos ir vainikėliai nebąla

2. Nėščiosios turėtų procedūrą atidėti vėlesniam laikui

Procedūra visiškai neskausminga ir trunka vos valandą. Dažniausia dantys iškarto po procedūros pabąla dvejais ar daugiau atspalviais pagal Vita skalę, o kartais ir daugiau. Galutinis rezultatas pasimato po savaitės-dviejų.

O jeigu norite dar geresnio efekto ir ilgai išlaikyti dantų baltumą, mes pagaminame specialiai Jums pritaikytas dantų balinimo kapas, į kurias tiesiog įdėsite balinimo gelį ir palaikysite kelias valandas per dieną arba per naktį.

3000 šypsenų

Ar prisijungsite prie laimingųjų rato? Apžiūrėkite atliktus DARBUS ir susipažinkite su mūsų KOMANDA!

Dantų balinimas – trumpai

Išorinis danties sluoksnis vadinamas emaliu, vidinis tamsesnis sluoksnis – dentinu. Natūralaus danties spalva atsiranda dėl atsimušančio šviesos atspindžio nuo šviesaus emalio ir tamsesnio dentino danties viduje. Jūsų genai turi įtakos emalio šviesumui bei storiui, o kuo emalis plonesnis, tuo labiau persišviečia tamsesnis dentinas. 

Kaip bebūtų gaila, tačiau ne tik genai, bet ir kai kurie gyvenimo įpročiai ženkliai prisideda prie tamsesnės dantų spalvos. Rūkantys, mėgstantys kavą ar vyną daug greičiau pastebi dantų spalvos pokyčius. Todėl vis daugiau mūsų pacientų pritaria, kad dantų balinimas ir už jį sumokama kaina atsiperka labai greitai, kadangi graži šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi bei leidžia jaustis žymiai geriau.

Dantų balinimas – tai procedūra, kurios metu atliekamas dantų šviesinimas vandenilio arba karbamido peroksidu. Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams naudojama iš esmės ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingo stiprumo.

 

Dantų balinimas rekomenduojamas:

•esant dantų spalvos netolygumams, fluorozei, vidinėms ir išorinėms dėmėms

•norint pašviesinti tamsius dantis

•prieš estetinį plombavimą ar protezavimą

•patamsėjusiems endodontiškai gydytiems dantims.

Dantų balinimo būdai:

Egzistuoja keli visai paprasti dantų balinimo būdai. Tačiau visada verta neužmiršti kokio efekto norite: ar norite greito, ar ilgalaikio, ar mažo, ar didelio. Nuo to priklauso ir dantų balinimo kaina ir trukmė ir efektyvumas. Bet kuriuo atveju, jeigu nuspręsite dantis balintis namuose – efektą pasieksite ne taip greitai ir gali tekti susidurti su pašaliniais poveikiais, nes ne visada pavyksta įsigyti geros kokybės balinimo priemones. Tenka sulaukti pacientų, kurie atvyksta į kliniką su netolygiai nubalusiais dantimis po mėginimo balintis namuose su neaiškios kilmės priemonėmis.

Pagrindiniai dantų balinimo būdai:

•dantų balinimas kapomis (namuose)

•naudojant balinimo lempą (Beyond, Zoom ir t.t.)

•dantų balinimas lazeriu (Epic X BioLase)

•spec. juostelės, pieštukai, balinančios pastos ir t.t. – mažai efektyvūs būdai, o įsigyti internetu gali būti netgi žalingi. Balinančios pastos nuvalo apnašą nuo dantų, tačiau chemiškai nebalina.

Įprastai peroksidas efektyviai pašviesina dantis, tačiau balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Pasitaiko atvejų, kai dantys balinimui pasiduoda sunkiai, pavyzdžiui, tetraciklinu paveikti dantys.  Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Todėl prieš balinimą būtina trumpa konsultacija.  Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms ir maitinančioms mamoms, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos ir vainikėliai nebąla, tad po balinimo gali tekti juos keisti ar koreguoti.

Dantu balinimas lazeriu1

Kokį dantų balinimo būdą man rinktis?

Vienareikšmio atsakymo nėra. Tiek dantų balinimas lazeriu, tiek kapomis yra efektyvus, tačiau balinant kapomis reikia daugiau pastangų ir laiko, didesnė dantų ir dantenų pažeidimo rizika. O balinimas lazeriu atliekamas per vieną vizitą ir yra neabejotinai inovatyviausias, efektyviausias ir saugiausias būdas pašviesinti dantis. Kodėl?

1.     Vienos universitete Dr. Andreas Moritz atlikti tyrimai elektroniniu mikroskopu įrodė, jog balinimas lazeriu visiškai nepažeidžia emalio.

2.     Tik balinant lazeriu galima pasiekti giluminį efektą – aktyvuota balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną.

3.     Lazerio spinduliai spartina cheminę oksidacijos reakciją ir dantys bąla greičiau. Balinanti medžiaga su dantimis kontaktuoja tik 16-32 minutes (o balinant kapomis 10 naktų), todėl ženkliai sumažėja danties pakenkimo rizika.

4.     Balinimas lazeriu yra saugus ir dėl to, kad balinimo medžiagą aktyvuojant lazeriu neišsiskiria šiluma, todėl mažesnė rizika pakenkti danties pulpai (nervui), dantys beveik  nejautrūs po balinimo. 

5.     Dantų balinimas lazeriu – greita ir efektyvi procedūra, kurios kaina gana nedidelė, atsižvelgiant į suteikiamą efektą, saugumą bei ilgalaikį poveikį. Dantų baltumas išlieka apie 1 – 3 metus, priklausomai nuo asmeninių burnos higienos įpročių.

Dantų balinimas kapomis kaina pigesnis nei balinimas lazeriu, tačiau žiūrint į efektyvumą ir dantų tausojimą – mūsų klinika rekomenduoja procedūrą atlikti lazeriu, o kapas naudoti kaip ilgalaikę priemonę baltumui palaikyti.

Po procedūros klinikoje lazeriu, dantys pabals keturiais ar net daugiau atspalvių pagal Vita skalę. Namuose, savaitės bėgyje, dantys gali dar labiau pabalti ir tai yra normalu, nes veiklioji medžiaga dar kurį laiką išlieka aktyvi net po procedūros. Tačiau labai svarbu nepamiršti, jog vartodami tamsius gėrimus ar maisto produktus – dažote dantis tamsia spalva ir balinimas gali nebūti toks efektyvus. Ypač pirmą savaitę po nevartokite colos, raudono vyno, šokolado ir pan.

Balinimas LaserSmile užtikrina švelnų, saugų, greitą ir efektyvų dantų išbalinimą vieno vizito metu! 

Procedūros eiga Vilniaus implantologijos NAMAI odontologijos klinikoje:

•Dantenos padengiamos specialia apsauga, kad baliklis nepatektų ant dantenų ir jų nepažeistų.

•Ant dantų užtepama speciali LaserSmile balinimo želė ir aktyvuojama lazeriu 30 sekundžių intervalais. Lazerio spinduliai spartina cheminę oksidacijos reakciją ir dantys bąla greičiau.

•Balinamoji medžiaga nuplaunama ir pašalinama dantenų apsauga.

Po LaserSmile balinimo procedūros ir toliau reikia laikytis įprasto burnos higienos – dukart per dieną valyti dantis šepetėliu bei siūlu. Bent savaitę po procedūros rekomenduojama maksimaliai apriboti dažančių maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas) vartojimą, arba juos vartoti per šiaudelį.

Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas ir kiti dažantys maisto produktai ilgainiui balinimo efektą mažina. Išlaikyti pasiektą dantų baltumą galima kartą per 6 mėn užsidėjus balinimo kapas, arba kartojant balinimą lazeriu kas 1-2 metus.

Dantų balinimas lazeriu tinka beveik visiems pacientams, kurie nori turėti žymiai baltesnius dantis. Išskirtiniai atvejai, kada ši procedūra gali netikti, tai, jei asmuo yra alergiškas kuriai nors iš balinimo želės sudedamųjų dalių. Būtinai informuokite savo odontologą dėl bet kokių alergijos įtarimų ir jis Jums pasiūlys geriausią dantų balinimo metodą.

Dantų balinimas kapomis

Šį balinimo būdas gali būti naudojamas kaip pagrindinis arba “palaikomasis”. Jeigu klinikoje atlikote dantų balinimą lazeriu ir norite išlaikyti baltumo efektą dar ilgai siūlome pasigaminti dantų balinimo kapas, kurios Jums tarnaus dar ilgus metus ir pakaks tik kartą į pusmetį atlikti balinimo ciklą.

Pasirinkus dantų balinimą kapomis, pirmo vizito metu yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos gaminamos individualios kapos. Į jas aplikuojamas balinimo gelis- 10-16 proc. karbamido peroksidas. Kapos dėvimos dieną po 4-6 valandas arba naktį. Visas balinimo ciklas trunka iki 10 dienų/naktų. Šį dantų balinimo būdą mielai renkasi tie, kurie nori sutaupyti pinigų ir visas reikiamas procedūras pageidauja atlikti savo namuose. Tačiau, bet kuriuo atveju, rekomenduojame tiksliai laikytis odontologo nurodymų, tam, kad vėliau netektų susidurti su dantų pažeidimo atvejais. Ypač svarbu naudoti dantų balinimo pastą tik iš geriausio gamintojo ir nebandyti sutaupyti perkant internetu ar iš Kinijos. Geriausias taupymo būdas, norint išlaikyti dantis baltus – nevartoti dažančių produktų. Jeigu dantų balinimo pasta bus nekokybiška, dantys gali tapti labai jautrūs, jausite didelį dantenų skausmą, dilgčiojimą kuris gali ilgai nepraeiti, bei dažnai nubąla netolygiai: dryžiais ar plėmais. Tad su dantimis elkitės atsakingai!

Kada galiu atlikti dantų balinimą?

Tai priklauso nuo Jūsų įpročių, poreikių ar išorinių aplinkybių. Dažniausiai pacientai pas mus atvyksta pavasarį, kuomet norisi atsinaujinti ir išlįsti iš žiemos niūraus kiauto. Su metų laiku dantų balinimas nesusijęs, tačiau tai susiję su Jūsų sveikata, ligomis ar fiziologine būkle. Jeigu jaučiatės pavargę, trūksta vitaminų ar kamuoja liga ir Jūsų organizmas yra nusilpęs – siūlome procedūrą atidėti po kelių savaičių kuomet jausitės stipriai ir žvaliai. Tai taikoma ir kitoms odontologinėms procedūros. Kuomet mūsų organizmas yra sveikas – jis greičiau priima išorinius pasikeitimus ir nereaguoja nei papildomu skausmu nei papildomu nuovargi į pokyčius kuriuos norime atlikti su mūsų organizmu.

 Dažnai mūsų klinika siūlo dantų balinimui akciją būtent pavasario metu, tad siūlome nepraleisti progos ir paieškoti tinkamo laiko atsinaujinti šypseną!

Dantų balinimas kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų balinimas gali būti sudėti atliktas, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų balinimas lazeriu Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Dantų balinimas atsiliepimai