Skip to content

Burnos higiena

Burnos higieną atlieka

Viskas apie burnos higieną

3000 šypsenų

Ar prisijungsite prie laimingųjų rato? Apžiūrėkite atliktus DARBUS ir susipažinkite su mūsų KOMANDA!

Ką reikia žinoti?

 

Viskas ką Jums reikia žinoti apie burnos hiegieną, tai du paprasti dalykai:

  1. Dantis valykite du kartus per dieną, ryte ir vakare su dantų pasta, kuri turi fluoro. O tarpdančius būtinai išsivalykite su dantų siūlu arba specialiu tarpdančiu šepetėliu.

  2. Dantų akmenų valymą klinikoje atlikite kas šešis ar dvyliką mėnesių.

 

Ir viskas! Burnos higiena kaina ženkliai pigiau ir maloniau, nei taisytis sugedusius dantis.

 

Jeigu šios informacijos nepakanka – siūlome skaityti toliau ir susipažinti su burnos higienos procedūra bei kaip atsiranda dantų bei dantenų ligos.

Apnašos

 

Kasdien ant dantų paviršių bei dantenų vagelėse iš maisto, bakterijų ir seilių formuojasi minkštosios apnašos. Dėl laiko stokos ar nepakankamų įgūdžių netinkamai valant dantis, likusios apnašos reaguoja su seilėse esančiu kalciu, mineralizuojasi ir tampa kietosiomis apnašomis – akmenimis. Dantenos parausta, paburksta, ima kraujuoti, atsiranda blogas burnos kvapas.

 

Iš visų burnos ertmės ligų dantų ėduonis ir apydančio ligos – daugiausiai paplitusios odontologinės ligos, o pagrindinė jų priežastis – bakterinės dantų apnašos.

Todėl profesionalios ir asmens burnos higienos paskirtis – vartojant asmens ir profesionalios higienos priemones, mažinti apnašų, mikroorganizmų kaupimąsi,vartojant fluoro preparatus. Burnos higiena, tai ne tik paprasta procedūra, o užduotis – nuvalyti apnašas ir akmenis dar ne viskas, sunkiausia bet ir išmokyti pacientus laikytis asmens higienos, tinkamai valyti dantis ir dantenas.

Bakterinės apnašos – tai balkšvos ar gelsvos spalvos purios medžiagos. Ypač daug šių apnašų kaupiasi sunkiai prieinamose vietose, tarpdančiuose. Dažniausiai yra ant priekinių dantų prieanginio paviršiaus prie kaklelio, apatinių krūminių dantų liežuvinio ir viršutinių krūminių dantų skruostinio paviršiaus. Nevalant dantų, šios medžiagos kaupiasi ir sukelia dantenų paraudimą,paburkimą ir dantenų uždegimą, kitaip vadinamą gingivitą.

Dantenų ligos, kas tai?

 

Dantenų ligos pasireiškia esant dantenų infekcijai ar uždegimui, kuriuos sąlygoja apnašos, akmenys bei ant jų besikaupiančios bakterijos.

Pažeistos ir nesveikos dantenos kraujuoja jas valant su dantų šepetėliu. To būti neturėtų. Reguliariai prižiūrint burnos ertmę tiek namie, tiek lankantis pas odontologą – šių ligų galima išvengti. Nors iš pradžių liga gali neturėti simptomų ar jaustis labai nedidelis diskomfortas – dantenų ligos progresuoja labai greitai. Ankstyvojoje stadijoje ši liga vadinama gingvitu, o vėliau, procesui apėmus ir kaulą, pereina į periodontitą (parodontozę). Negydant periodontito gali tekti šalinti dantis!

 

Gingvitas – tai yra nesunki dantenų uždegimo forma, kurį sukelia bakterijos arba virusai dėl apnašų,danties padėties, sąkandžio padėties. Dažniausia gingvito ir kitų dantenų ligų priežastis – tinkamų burnos higienos įpročių nesilaikymas.
Gingvitas – grįžtamasis procesas. Negydomas gingvitas gali sukelti periodontitą ( dantų kišenės, kaulo rezobciją ). 

Periodontitas – tai liga,kurios metu pažeidžiamos dantenos, jungties epitelis, alveolinis kaulas, periodonto raiščiai, ko pasekoje atsiranda gilios kišenės, blogas kvapas ir dantų paslankumas, o negydant ir dantų netekimas. Norit išvengti šių susirgimų rekomenduojama profesionali burnos higiena Vilniuje.

Kaip išvengti dantenų ligų?

 

Sveikos dantenos- sveiki dantys!

Ilgalaikė apsauga dantenoms ir dantims prasideda ties kasdienine dantų valymosi rutina bei reguliariu apsilankymu pas higienistą. 80% suaugusiųjų gyvena su dantenų ligomis ir visiems reikia teisingų patarimų dėl burnos higienos.

Nors kiekvienas iš mūsų turime dantų apnašų, bet kiekvienas organizmas skirtingai reaguoja priklausomai nuo apnašų ir akmenų kiekio ant dantų. Tai reiškia, jog kai kuriems žmonėms net ir mažas apnašų ar akmenų kiekis gali skatinti dantenų uždegimą bei po dantenomis esančio kaulo tirpimą.

Bendrai paėmus – kuo labiau yra valoma burna, prižiūrimi dantys, kuo mažiau lieka apnašų – tuo mažesnė dantenų uždegimo tikimybė. Tačiau jeigu daug rūkote, vartojate vaistus ar Jūsų sveikata yra silpna, tuo dantenų ligos gali pasireikšti aktyviau. Neteisingas dantų valymas taip pat turi didelės įtakos Jūsų dantenų ir dantų būklei.

Individuali burnos higiena – kasdienis dantų valymas šepetėliu ir tarpdančių siūlu padeda išvengti apnašų ir akmenų susidarymo. Dantų valymas turi būti atliekamas du kartus per dieną – ryte ir vakare. Rytinis valymas dažniausiai būna švelnesnis ir labiau susijęs su blogo burnos kvapo pašalinimu, tačiau vakarinis valymas turėtų būti labai kruopštus. Tams skirtine daugiau laiko, kruopščiai išsivalykite dantis su šepetėliu ir tuomet su tarpdančių siūlu. Dar galite nusipirkti ir naudoti tarpdančių irigatorių – tai toks prietaisas, kuris purškia vandenį aukštu slėgiu į tarpdančius ir išvalo juose užsilikusius nešvarumus.

Tačiau jei akmenys jau susidarė – juos pašalinti gali tik higienistas profesionalios burnos higienos procedūros metu. Higienistas pademonstruos kaip taisyklingai valyti dantis, norint pasiekti maksimalių rezultatų. Apsilankę pas higienistą ne tik nusivalysite apnašas, bet ir gausite reikalingos informacijos apie dantų priežiūrą bei priemones, sužinosite ką daryti, kad ateityje išvengtumėte dantenų ligų.

Profesionali burnos higiena

Vilniaus implantologijos NAMAI klinikoje atlikama profesionali burnos higiena – tai minkštojo apnašo ir kietųjų apnašų (akmenų) pašalinimas nuo dantų paviršiaus bei iš dantenų vagelių. Ši profilaktinė procedūra padeda išvengti rimtų burnos ertmės susirgimų, tokių kaip kariesas, gingivitas, periodontitas (parodontozė). Ši procedūra atliekama pasitelkiant skalerį ir sodapūtę. Procedūra yra visiškai neskausminga. Tačiau jeigu jaučiate skausmą – tai indikacija prasidėjusioms dantenų ligoms.

Procedūros metu šias ligas pastebės higienistas, tačiau jeigu jausite diskomfortą – visuomet galite paprašyti higienisto procedūros metu nuskausminti vietine nejautra dantenas. Taip Jūs visiškai nebejausite jokio skausmo, o higienistas galės dar kruopščiau ir giliau išvalyti susiformavusius dantų akmenis. Burnos higiena– tai neskausminga ir greita procedūra, smarkiai pagerinanti Jūsų burnos būklę

Kodėl reikalinga burnos higiena?

 

Dažnai dėl laiko stokos ar nepakankamų valymo įgūdžių tinkamai neišvalius dantų, apnašos kietėja ir tampa akmenimis. Dantų akmenys – puiki niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia kariesą, dantenų uždegimą ir periodonto ligas bei nulemia blogą burnos kvapą.

Į apnašą įsigėrus pigmentams dėl rūkymo, dažančių gėrimų, tokių kaip kava, arbata, vynas vartojimo, dantų spalva gali patamsėti keliais tonais.

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad patogeniniai burnos mikroorganizmai ir dantenų uždegimas apsunkina diabeto, širdies ligų eigą.

Niekada neverta pamiršti, jog burnos higiena– tai procedūra kurios metu ne tik atliekama profesionali dantų apnašų šalinimo procedūra, bet ir burnos būklės patikra. Higienistas Jums patikrins visus dantis, apžiūrės ar nėra karieso, ar prasidedančių dantenų ligų, kurios gali būti ypač pavojingos jas apleidus. Dantenų ligas mūsų klinikoje gydo periodontologas. Jeigu negydysite ir užleisite – reikės jau ir chirurgo pagalbos, šalinant dantis ir sriegiant implantus.

Kaip dažnai lankytis pas higienistą?

Kiekvienam žmogui profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus metuose. Procedūrų dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, klinikinės situacijos burnoje.

Sergantiems periodonto ligomis ar nešiojant breketus, procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3-4 mėnesius.

Burnos higiena taip pat rekomenduojama prieš pradedant numatytą gydymą – plombavimą, protezavimą, balinimą, ortodontinį gydymą bei prieš chirurgines procedūras. Ši procedūra taip pat atliekama kaip pradinis ir palaikomasis periodonto ligų gydymas.

 

Burnos higienos procedūros eiga

Burnos higiena trunka 30-60minučių.

 

Procedūros eiga:

  1. Ultragarsiniu skaleriu nuvalomi viršdanteniniai ir podanteniniai (giliau esantys) dantų akmenys.

  2. Pigmentinės apnašos, atsiradusios dėl rūkymo, kavos, arbatos, vyno vartojimo, valomos naudojant Air Flowsodapūtę KaVo PROPHYflex 3 bei KAVO perlus. Tai vienas pažangiausių dantų apnašų šalinimo metodų, kuris žymiai efektyviau pašalina apnašas, net ir sunkiai prieinamose vietose.

  3. Pašalinus akmenis ir nuvalius apnašas, dantys nupoliruojami specialia pasta ir šepetėliais arba polyrais, kad apnašos kauptųsi lėčiau, o dantys ir plombos atgautų pirminį blizgesį.

  4. Tarpdančiai išvalomu su flosu, todėl jie tampa atsparesni kariesui, apnašų ir akmenų kaupimuisi.

  5. Esant poreikiui atliekama dantenų vagelių dekontaminacija bei audinių biostimuliacija lazeriu – siekiant užtikrinti greitesnį dantenų gijimą bei mikroorganizmų biofilmo suardymą.

  6. Dantys kruopščiai apžiūrimi, paaiškinama dantų priežiūros svarba bei parenkamos individualios burnos priežiūros priemonės (tiek karieso, tiek periodonto ligų prevencijai).

Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą Jūs ženkliai pagerinsite bendrą burnos sveikatą, o svarbiausia – užkirsite kelią tolimesnės problemos vystymuisi. Be to, Jūs visada galėsite džiaugtis gražiais ir baltais dantimis.

Kodėl KAVO perlai?

Specialiai paruošti sodos perlai odontologijoje naudojami daugiau nei 10metų. Įrodyta, kad tai patikima ir švelni dantų higienos priemonė. Lygus ir glotnus perlų paviršius leidžia efektyviai pašalinti susidariusias apnašas be jokio diskomforto.

Dėl apvalaus perlų paviršiaus netraumuojamas emalio paviršius ir išsaugoma jo struktūra, dantenos lieka nepažeistos. Dėl apvalaus perlo paviršiaus dantis ir perlas turi daugiau sąlyčio taškų, todėl higienos procedūra atliekama efektyviau, pasiekiami puikūs rezultatai.

 

 

Burnos higiena su KAVO perlais
Burnos higiena su KAVO perlais

Gera profesionali burnos higiena – pigiausias Jūsų dantų gydytojas. 

Burnos higiena vaikams

Savo vaikams visi norime tik geriausio, todėl privalome pasirūpinti, kad mažieji nuo pat vaikystės išsiugdytų tinkamus burnos priežiūros įgūdžius. Burnos higiena Vilniuje labai dažnai atliekama ir vaikams. Ypač svarbu ją reguliariai atlikti tiems, kurie nešioja dantų plokšteles ar kitus ortodontinius prietaisus, kadangi dėl jų yra sunku tinkamai išsivalyti dantis. Reguliariai atliekama burnos higiena užkerta kelią dantų ėduonies susidarymui.

Gaila, tačiau dažnai būna vaikų, kuriems per anksti sugenda pieniniai dantys ir juos reikia šalinti. Tada jie praranda kramtymo funkcija, ima blogėti visas sąkandis ir kreivai dygsta nuolatiniai dantys.

Vaikams higienistai dažniausiai nuvalo apnašas, nupoliruoja dantis ir uždeda fluoro gelį. Tačiau esminis dalykas, ką gali padaryti higienistas, arba patarti pasidaryti pas gydytoją – uždėti ant dantų silantus t.y. padengti dantų vageles apsaugine medžiaga ir taip apsauguoti juos nuo karieso ateityje.

Kai Jums ar Jūsų vaikams reikalinga burnos higiena, o Vilnius yra pakeliui, būtinai užsukite į mūsų kliniką. Mes ne tik suteiksime visas reikiamas paslaugas, tačiau ir duosime daug puikių patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ateityje.

Kaip elgtis po dantų apnašų valymo?

Jeigu susipažinote su visa aukščiau nurodyta informacija – sveikiname! Esate labai motyvuotas žmogus ir tikrai norite turėti sveikus bei šviesius dantis. Tad jeigu atvykote pas mus į kliniką ir burnos higiena kaina neišgąsdino – būtinai atidžiai klausykite burnos higienos specialisto nurodymų. Tai ne tik susiję su tolesniu dantų valymų, įgūdžių tobulinimu, bet ir tolimesne burnos ertmės gydymo eiga.

Dažnas pacientas, pasirinkęs atlikti burnos higieną, galvoja, kad apsilankius klinikoje vieną ar du kartus į metus, jo burnoje nebeatsiras karieso ar dantenų ligų. Tačiau vizito metu, higienistas visuomet apžiūri ir įvertiną Jūsų burnos būklę. Tokios apžiūros metu dažnai pasimato kur gali būti karieso židinys, o gal jau prasidėjusios dantenų ligos, tokios kaip gingvinitas ar periodontitas. Rekomendacijų reikia laikytis, tai yra, po procedūros prisiminkite ir užsirašykite kitam vizirtui pas odontologą jeigu rado karieso, o pas periodontologą, jeigu matosi dantenų pakitimai.

Žinoma ir pradžių gali pasirodyti, jog nėra skubos, arba užsirašote vizitui, ir po kiek laiko persigalvojate – tokių atvejų dažnai pasitaiko ir tuomet tenka gydyti dantis iš pagrindų. Burnos higiena pas mus Lvivo g. 101, Vilnius – gera vieta atlikti higieną, tačiau nesilaikant higienisto patarimų, Vilnius yra brangi vieta taisytis dantis kuomet yra stipriai pažengusios ligos. Tad nedelsdami ir iškarto susitaisę prasidėjusį kariesą ar susigydę gingvinitą – sutaupysite pingų bei turėsite daug ilgaamžiškesnę šypseną!

Burnos higiena kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus implantologijos NAMAI“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Burnos higiena gali būti sudėti išsimokėtinai, pasitelkiant mūsų partnerius „Moki Lizingas“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Profesionali burnos higiena Vilniuje – Vilniaus implantologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: [email protected] | +370 (694) 52200

 

Burnos higiena atsiliepimai